За січень з України експортували 12 млн тонн продукції

Джерело: пресслужба Мінекономіки

За січень Україна досягла рекордних обсягів експорту з початку широкомасштабного вторгнення РФ. Протягом січня вітчизняні виробники вивезли 12 млн тонн товарів.

“Ми дуже близькі до виходу на довоєнні фізичні обсяги експорту. В січні 2024 року Україна експортувала 12 млн тонн продукції. Це лише на два мільйони тонн менше, аніж у довоєнному січні 2022 року. З них 8,7 млн тонн вивезено морським транспортом”, – заявила міністр економіки Юлія Свириденко.

Цього року вперше до експортних операцій залучено судно, яке мало страхування від воєнних ризиків за полісом Unity, створеним урядом України спільно з партнерами.

Вартість страховки становила 0,75% від вартості судна, що значно дешевше, ніж за часів дії BCGI.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.