РФ втратила третину експорту бензину після ударів України по великих НПЗ

Джерело: The Moscow Times

Удари безпілотників, які у січні щонайменше шість разів атакували об’єкти нафтогазової інфраструктури Росії, вдарили по експорту великих нафтових компаній країни-агресорки.

За підсумками першого місяця 2024 року російські нафтовики скоротили вивезення за кордон бензину на 37%, звітувало міненерго РФ. Продаж дизельного пального — найбільшої статті експорту нафтопродуктів РФ — зменшилося на 23%. Скорочення експорту стало результатом “позапланових ремонтів” на нафтопереробних заводах.

У середині січня дрони атакували нафтовий термінал у Ленінградській області, що належить “Роснєфти” нафтобазу в Брянській області, а 21 січня завдали удару по терміналу “Новатека” в Усть-Лузі — одному з найбільших російських портів на Балтійському морі.

25 січня БПЛА вразили Туапсинський НПЗ “Роснєфти” – єдиний на чорноморському узбережжі Росії і входить до “десятки” найбільших у країні. На заводі, який щорічно переробляє майже 10 млн тонн нафти, згоріла вакуумна установка, через що виробництво довелося зупинити. Вранці 29 січня в Ярославлі безпілотник літакового типу впав на НПЗ “Славнефть-ЯНОС”.

Якщо атаки триватимуть із нинішньою інтенсивністю, “незручність може перетворитися на проблему”, наголосив науковий співробітник Фонду Карнегі Сергій Вакуленко. Він зазначив, що НПЗ “важливі для економіки та для ведення війни — автомобілі та вантажівки, трактори та комбайни, танки та кораблі, цивільні та військові літаки треба заправляти бензином, дизпальним та газом, а не сирою нафтою”.

Водночас через західні санкції ремонт обладнання, що вийшло з ладу в результаті атак, вимагатиме набагато більше часу і сил, що може підірвати здатність Росії забезпечувати свою армію та критично важливі галузі російської економіки.

Минулої ночі Сили оборони, ймовірно, атакували безпілотниками військове летовище в Краснодарському краї РФ, поінформували джерела.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава відкрита для розміщення ядерної зброї, однак, зауважив, що рішень ще немає.

Глава Великої Британії Грант Шаппс закликав Німеччину надати Україні ракети Taurus та дозволити завдавати ударів по тимчасово окупованому Криму.

Станом на 19 травня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

19 травня міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Грант Шаппс повідомив про надання Україні додаткового пакета військової допомоги, котрий зокрема містить 80 ракет для ППО, мільйон набоїв та 20 амфібійних бронетранспортерів BvS 10 Viking.