РФ втратила третину експорту бензину після ударів України по великих НПЗ

Джерело: The Moscow Times

Удари безпілотників, які у січні щонайменше шість разів атакували об’єкти нафтогазової інфраструктури Росії, вдарили по експорту великих нафтових компаній країни-агресорки.

За підсумками першого місяця 2024 року російські нафтовики скоротили вивезення за кордон бензину на 37%, звітувало міненерго РФ. Продаж дизельного пального — найбільшої статті експорту нафтопродуктів РФ — зменшилося на 23%. Скорочення експорту стало результатом “позапланових ремонтів” на нафтопереробних заводах.

У середині січня дрони атакували нафтовий термінал у Ленінградській області, що належить “Роснєфти” нафтобазу в Брянській області, а 21 січня завдали удару по терміналу “Новатека” в Усть-Лузі — одному з найбільших російських портів на Балтійському морі.

25 січня БПЛА вразили Туапсинський НПЗ “Роснєфти” – єдиний на чорноморському узбережжі Росії і входить до “десятки” найбільших у країні. На заводі, який щорічно переробляє майже 10 млн тонн нафти, згоріла вакуумна установка, через що виробництво довелося зупинити. Вранці 29 січня в Ярославлі безпілотник літакового типу впав на НПЗ “Славнефть-ЯНОС”.

Якщо атаки триватимуть із нинішньою інтенсивністю, “незручність може перетворитися на проблему”, наголосив науковий співробітник Фонду Карнегі Сергій Вакуленко. Він зазначив, що НПЗ “важливі для економіки та для ведення війни — автомобілі та вантажівки, трактори та комбайни, танки та кораблі, цивільні та військові літаки треба заправляти бензином, дизпальним та газом, а не сирою нафтою”.

Водночас через західні санкції ремонт обладнання, що вийшло з ладу в результаті атак, вимагатиме набагато більше часу і сил, що може підірвати здатність Росії забезпечувати свою армію та критично важливі галузі російської економіки.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела.