14 танкерів з російською нафтою застрягли біля узбережжя Південної Кореї через санкції

Джерело: Reuters

Згідно з даними двох трейдерів і даних судноплавства, 14 танкерів, завантажених 10 мільйонами барелів російської сирої нафти сорту “Сокіл”, застрягли біля узбережжя Південної Кореї на кілька тижнів через санкції США та проблеми з оплатою.

Зазначають, що труднощі з продажем сорту “Сокіл” є однією з найбільш серйозних проблем, з якими зіткнулася Росія після введення санкцій Заходом.

Минулого року США ввели санкції проти кількох суден і компаній, які займалися транспортуванням “Сокола”.

Згідно з даними LSEG, Kpler і трейдерів, станом на п’ятницю 14 суден, завантажених “Соколом”, застрягли біля південнокорейського порту Йосу.

Поставки “Сокол” до Indian Oil Corp (IOC) були відкладені через проблеми з оплатою, що змусило найбільший нафтопереробний завод Індії використовувати свої запаси та купувати більше нафти на Близькому Сході.

Джерело, близьке до IOC, повідомило, що компанія не очікує отримати будь-які поставки “Сокол” найближчим часом через розбіжності щодо того, яка валюта буде використана для оплати.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.