За три роки у в’язницях РФ загинули щонайменше 206 українських військовополонених – АР
З початку повномасштабного вторгнення Росії щонайменше 206 українських військовополонених загинули в російських тюрмах. Про це повідомляє Associated Press із посиланням на Офіс Генерального прокурора України.
Серед них — понад 50 військових, які загинули під час теракту в колонії в Оленівці. Окрім того, ще 245 українських захисників були вбиті росіянами одразу після здачі в полон.
Згідно зі звітом ООН за 2024 рік, 95% звільнених українських військовополонених зазнали систематичних катувань і жорстокого поводження з боку російських сил.
В’язні описували побиття, удари електричним струмом, задуху, сексуальне насильство, тривалі стресові пози, імітацію страт та позбавлення сну.
За словами головного спостерігача ООН з прав людини в Україні Даніеля Белла, ця поведінка є “надзвичайно незаконною”.
Повідомляється, що повернення тіл українських військовополонених у понівеченому або розкладеному стані свідчить про спроби Росії приховати факти можливих катувань, голоду та ненадання медичної допомоги.
За даними АР, очікується, що кількість загиблих військовополонених зросте, оскільки більше тіл повертаються та ідентифікуються, але судово-медичні експерти стикаються зі значними труднощами у визначенні причин смерті. Водночас у багатьох випадках встановити точну причину смерті надзвичайно складно. Зокрема, експерти фіксують відсутність внутрішніх органів у деяких тіл, а також ознаки приховування синців і травм.
“Вони тримають тіла до тих пір, поки вони не досягнуть стану, коли вже нічого не можна буде встановити”, – сказав Петро Яценко, представник українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
AP взяло інтерв’ю у родичів 21 українського військовополоненого, які загинули в російському полоні. За результатами розтинів, проведених в Україні, у п’ятьох випадках причиною смерті вказано серцеву недостатність — серед загиблих були військові віком 22, 39 і 43 роки.
Ще четверо померли від туберкульозу або пневмонії, а троє – внаслідок інфекційного захворювання, асфіксії (удушення) та тупої травми голови.
В одному звіті про розтин коронери повідомили, що один із військовополонених зазнав катувань електричним струмом. За кілька днів до смерті від серцевої недостатності та сильного виснаження його також побили. Інші розтини показали, що на тілах військовополонених виявили ознаки гангрени або нелікованих інфекцій.
- Російські окупанти розстріляли двох українських військових, які потрапили в полон на Донеччині.
- 3 травня російські солдати розстріляли трьох українських військовополонених поблизу села Новопіль Волноваського району. За фактом воєнного злочину розпочато досудове розслідування.
- У соцмережах поширюється відео, на якому, ймовірно, зафіксована страта щонайменше п’яти беззбройних українських військовополонених російськими окупантами.
- У мережі з’явилося відео, на якому зафіксовано ймовірний розстріл шістьох беззбройних українських військовополонених російськими військовими.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.