ЗАЕС підʼєднали до другої лінії живлення, яка через пошкодження росіянами була в ремонті

Джерело: Міненерго та “Енергоатом”

Українські енергетики підʼєднали Запорізьку АЕС до другої лінії живлення, яка була в ремонті через пошкодження внаслідок російського обстрілу.

Сьогодні, 14 березня, після аварійного ремонту у Запорізькій області включено в роботу повітряну лінію електропередачі 330 кВ. Це одна з ліній, що живить ЗАЕС. Її було знеструмлено внаслідок ворожого обстрілу 20 лютого.

Ця лінія разом з лінією “Запорізька АЕС – Дніпровська” напругою 750 кВ зʼєднує станцію з об’єднаною енергосистемою України та забезпечує живлення її власних потреб.

Отже, атомна електростанція протягом 24 днів була заживлена лише однією резервною ЛЕП.

Тривалість ремонту пов’язана зі складними безпековими умовами для робіт енергетиків.

У Міненерго зазначили, що живлення АЕС однією лінією є вкрай небезпечним, адже електропостачання такого об’єкта має бути стабільним та безперебійним. Вимкнення усіх ліній означатиме черговий блекаут та загрозу ядерного інциденту на АЕС.

Нагадаємо, що за два роки окупації станція вже 8 разів переживала блекаути.

Станом на зараз основна та резервна лінії працюють та у повному обсязі живлять власні потреби Запорізької АЕС.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 18 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення. Більш як 50% від загальної кількості боїв відбулися на Покровському та Курахівському напрямках.