ЗАЕС втратила живлення з однією з високовольтних ліній

Джерело: Міненерго

В ніч на 3 січня внаслідок бойових дій тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція втратила живлення з однією з високовольтних ліній.

Як вказують у Міненерго, за час повномасштабної війни російські обстріли неодноразово призводили до пошкоджень ліній живлення ЗАЕС та спричиняли 12 блекаутів на станції. Останній такий випадок стався менше ніж місяць тому.

Крім того, вночі ворог вкотре завдав ударів по енергетичній інфраструктурі Миколаївської та Херсонської областей.

“Є знеструмлені споживачі на Миколаївщині. На Херсонщині знову була атакована Херсонська ТЕЦ. Аварійно-відновлювальні роботи тривають, енергетики працюють безперервно, щоб якнайшвидше відновити електропостачання”, – повідомляють у відомстві.

На Одещині та Київщині продовжуються роботи з відновлення стабільного електропостачання після попередньої атаки ворога.

Довгостроково знеструмленими внаслідок бойових дій по країні залишаються споживачі у прифронтових на прикордонних регіонах. Там ситуація найважча, адже відновлення електропостачання ускладнене постійними бойовими діями.

Угорщина затримала процедурне рішення, необхідне для подальшого просування України та Молдови в переговорах про вступ до ЄС. Через позицію Будапешта під загрозою може опинитися план Києва відкрити всі шість переговорних кластерів до середини липня.

У віці 94 років помер американський музичний продюсер і керівник звукозаписних лейблів Клайв Девіс.

Місце проживання може впливати на швидкість біологічного старіння людини, а також на роботу імунної системи, метаболізм та різноманіття мікробіому кишківника. Таких висновків дійшла міжнародна група науковців під керівництвом Стенфордського університету, яка дослідила зв’язок між генетикою та довкіллям.

Лівий кандидат у президенти Перу Роберто Санчес заявив, що не визнає результати другого туру виборів, якщо перемогу здобуде його консервативна суперниця Кейко Фухіморі. Він звинуватив виборчі органи та кампанію Фухіморі у маніпуляціях із голосами, поданими за кордоном.

Американська співачка Олівія Родріго оголосила про запуск власного благодійного музичного фестивалю Daisy Chain Fields, який відбудеться 29 серпня в місті Ірвайн, штат Каліфорнія. У заході візьмуть участь виключно виконавиці, а весь чистий прибуток спрямують на підтримку організацій, що займаються захистом прав жінок і дівчат.