Загинуло щонайменше 40 людей: на човні з мігрантами з Гаїті сталась пожежа— Reuters

Джерело: Reuters

Щонайменше 40 гаїтянських мігрантів загинули в морі після того, як загорівся човен, на якому вони пливли, повідомило представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) на Гаїті.

Човен, на якому перебувало понад 80 осіб, вийшов з форту Сен-Мішель на півночі Гаїті та прямував до островів Теркс і Кайкос, йдеться в заяві МОМ з посиланням на міграційну службу цієї карибської країни.

Сорок один мігрант вижив під час пожежі та був врятований гаїтянською береговою охороною. Наразі вони перебувають під опікою та підтримкою МОМ, а 11 з них доправили до найближчої лікарні.

Люди на човні використовували сірники, щоб запалити свічки в ритуалі прохання про безпечний прохід, в результаті чого бочки з бензином загорілися і вибухнули, повідомив Жан-Анрі Петі, який очолює управління цивільного захисту на півночі Гаїті.

“Ця руйнівна подія підкреслює ризики, з якими стикаються діти, жінки та чоловіки, що мігрують нелегальними шляхами”, – заявив Голова Представництва МОМ в Гаїті Грегуар Гудштейн.

Він також підкреслив, що надзвичайне насильство, яке розпалюється бандами в Гаїті протягом останніх місяців, змушує гаїтян “вдаватися до відчайдушних заходів”, щоб покинути країну.

Кілька сотень кенійських поліціянтів прибули до Гаїті в рамках довгоочікуваної місії, покликаної допомогти гаїтянській поліції боротися з озброєними бандами, які захопили більшу частину столиці країни Порт-о-Пренса.

В результаті діяльності банд виникла гуманітарна криза, яка призвела до того, що майже 600 000 людей залишили свої домівки, а 5 мільйонів опинилися в умовах гострої нестачі продовольства.

В п’ятницю, 18 квітня, Україні повернули тіла 909 полеглих захисників.

Чотири людини загинули і одна зазнала важких травм через обрив канатної дороги півдні Італії.

Експорт російської арктичної нафти до Китаю різко зріс у квітні завдяки перевантаженню нафти з одного судна на інше.

Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які продовжують воєнний стан та мобілізацію.

У партії дитячого харчування, завезеного в Україну, виявили охратоксин А. У зв’язку із цим всю партію відкликали та вилучили з обігу для подальшого знищення.