Загинуло щонайменше 40 людей: на човні з мігрантами з Гаїті сталась пожежа— Reuters

Джерело: Reuters

Щонайменше 40 гаїтянських мігрантів загинули в морі після того, як загорівся човен, на якому вони пливли, повідомило представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) на Гаїті.

Човен, на якому перебувало понад 80 осіб, вийшов з форту Сен-Мішель на півночі Гаїті та прямував до островів Теркс і Кайкос, йдеться в заяві МОМ з посиланням на міграційну службу цієї карибської країни.

Сорок один мігрант вижив під час пожежі та був врятований гаїтянською береговою охороною. Наразі вони перебувають під опікою та підтримкою МОМ, а 11 з них доправили до найближчої лікарні.

Люди на човні використовували сірники, щоб запалити свічки в ритуалі прохання про безпечний прохід, в результаті чого бочки з бензином загорілися і вибухнули, повідомив Жан-Анрі Петі, який очолює управління цивільного захисту на півночі Гаїті.

“Ця руйнівна подія підкреслює ризики, з якими стикаються діти, жінки та чоловіки, що мігрують нелегальними шляхами”, – заявив Голова Представництва МОМ в Гаїті Грегуар Гудштейн.

Він також підкреслив, що надзвичайне насильство, яке розпалюється бандами в Гаїті протягом останніх місяців, змушує гаїтян “вдаватися до відчайдушних заходів”, щоб покинути країну.

Кілька сотень кенійських поліціянтів прибули до Гаїті в рамках довгоочікуваної місії, покликаної допомогти гаїтянській поліції боротися з озброєними бандами, які захопили більшу частину столиці країни Порт-о-Пренса.

В результаті діяльності банд виникла гуманітарна криза, яка призвела до того, що майже 600 000 людей залишили свої домівки, а 5 мільйонів опинилися в умовах гострої нестачі продовольства.

У Запоріжжі внаслідок російського удару загинуло двоє людей, серед яких 14-річна дівчина. Ще дев’ятеро осіб отримали поранення.

NASA запустило “додаток щотижневих досягнень” для своїх співробітників, який дозволить відстежувати їхню продуктивність. Це є частиною зусиль агентства виконати одну з вимог Ілона Маска щодо ефективності роботи уряду.

Сьогодні, 21 березня бюджетний комітет Німеччини погодив виділення додаткових 3 млрд євро на військову допомогу Україні після того, як майбутній канцлер Фрідріх Мерц ухвалив реформи, спрямовані на збільшення інвестицій в оборонну сферу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

Уряд Великої Британії уклав угоду з ірландською компанією Thales на виробництво понад 5 тисяч протитанкових керованих ракет для України.