Захоплювали Соледар й хотіли прорватися до Куп’янська: викрито шістьох зрадників

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки повідомили про підозру бойовикам, які захоплювали Соледар та хотіли прорватися до Куп’янська.

Зловмисники перебували у складі регулярних військ РФ і брали участь у штурмах позицій ЗСУ у Харківській, Донецькій та Луганській областях.

Навесні цього року українські захисники взяли бойовиків у полон. Трьох з них – під час інтенсивних боїв на Покровському напрямку. Інших бойовиків затримали, коли вони намагалися “прорватися” до Куп’янська, а також закріпитися поблизу Соледара.

Серед затриманих – зрадник із тимчасово окупованого Криму. На початку цього року він прибув до Москви та “записався” до російських військ у місцевому військкоматі.

Тоді його зарахували до 2-ї мотострілецької дивізії Збройних сил РФ. Після нетривалих курсів бойової підготовки під Воронежем фігуранта відрядили на передову. На посаді стрільця його залучали до “м’ясних” штурмів на Куп’янському напрямку.

Ще троє зрадників – з тимчасово окупованих районів Донеччини. З початку повномасштабного вторгнення РФ вони приєднались до 9-го окремого полку морської піхоти російських військ. Там вони брали участь у захопленні Соледара та облаштовували фортифікаційні споруди і вогневі точки поблизу Мар’їнки.

Інші двоє бойовиків – мешканці тимчасово захопленої частини території Луганщини, які вступили до складу 123-ї окремої мотострілецької бригади російських військ.

У лавах ЗС РФ вони охороняли військові штаби командування окупаційних угруповань РФ. Згодом їх залучали до атак на селище Берестове на Донеччині.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: чч. 1, 2 ст. 111 (державна зрада); ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Зловмисникам загрожує від 15 років тюрми до довічного ув’язнення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.