Захоплювали Соледар й хотіли прорватися до Куп’янська: викрито шістьох зрадників

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки повідомили про підозру бойовикам, які захоплювали Соледар та хотіли прорватися до Куп’янська.

Зловмисники перебували у складі регулярних військ РФ і брали участь у штурмах позицій ЗСУ у Харківській, Донецькій та Луганській областях.

Навесні цього року українські захисники взяли бойовиків у полон. Трьох з них – під час інтенсивних боїв на Покровському напрямку. Інших бойовиків затримали, коли вони намагалися “прорватися” до Куп’янська, а також закріпитися поблизу Соледара.

Серед затриманих – зрадник із тимчасово окупованого Криму. На початку цього року він прибув до Москви та “записався” до російських військ у місцевому військкоматі.

Тоді його зарахували до 2-ї мотострілецької дивізії Збройних сил РФ. Після нетривалих курсів бойової підготовки під Воронежем фігуранта відрядили на передову. На посаді стрільця його залучали до “м’ясних” штурмів на Куп’янському напрямку.

Ще троє зрадників – з тимчасово окупованих районів Донеччини. З початку повномасштабного вторгнення РФ вони приєднались до 9-го окремого полку морської піхоти російських військ. Там вони брали участь у захопленні Соледара та облаштовували фортифікаційні споруди і вогневі точки поблизу Мар’їнки.

Інші двоє бойовиків – мешканці тимчасово захопленої частини території Луганщини, які вступили до складу 123-ї окремої мотострілецької бригади російських військ.

У лавах ЗС РФ вони охороняли військові штаби командування окупаційних угруповань РФ. Згодом їх залучали до атак на селище Берестове на Донеччині.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: чч. 1, 2 ст. 111 (державна зрада); ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Зловмисникам загрожує від 15 років тюрми до довічного ув’язнення.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.