Захоплювали Соледар й хотіли прорватися до Куп’янська: викрито шістьох зрадників
Джерело: СБУ
Співробітники Служби безпеки повідомили про підозру бойовикам, які захоплювали Соледар та хотіли прорватися до Куп’янська.
Зловмисники перебували у складі регулярних військ РФ і брали участь у штурмах позицій ЗСУ у Харківській, Донецькій та Луганській областях.
Навесні цього року українські захисники взяли бойовиків у полон. Трьох з них – під час інтенсивних боїв на Покровському напрямку. Інших бойовиків затримали, коли вони намагалися “прорватися” до Куп’янська, а також закріпитися поблизу Соледара.
Серед затриманих – зрадник із тимчасово окупованого Криму. На початку цього року він прибув до Москви та “записався” до російських військ у місцевому військкоматі.
Тоді його зарахували до 2-ї мотострілецької дивізії Збройних сил РФ. Після нетривалих курсів бойової підготовки під Воронежем фігуранта відрядили на передову. На посаді стрільця його залучали до “м’ясних” штурмів на Куп’янському напрямку.
Ще троє зрадників – з тимчасово окупованих районів Донеччини. З початку повномасштабного вторгнення РФ вони приєднались до 9-го окремого полку морської піхоти російських військ. Там вони брали участь у захопленні Соледара та облаштовували фортифікаційні споруди і вогневі точки поблизу Мар’їнки.
Інші двоє бойовиків – мешканці тимчасово захопленої частини території Луганщини, які вступили до складу 123-ї окремої мотострілецької бригади російських військ.
У лавах ЗС РФ вони охороняли військові штаби командування окупаційних угруповань РФ. Згодом їх залучали до атак на селище Берестове на Донеччині.
Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: чч. 1, 2 ст. 111 (державна зрада); ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).
Зловмисникам загрожує від 15 років тюрми до довічного ув’язнення.
- П’ятьох зрадників, серед яких снайпер, який стріляв в українських воїнів у Сєвєродонецьку, судитимуть. Їм загрожує довічне ув’язнення.
- Агента, який надавав росіянам інформацію про локації оборонних заводів на Житомирщині, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
- Співробітники Служби безпеки затримали ворожого навідника, який хотів передати РФ інформацію про маршрути руху колон ЗСУ у Харківській області.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.