«Захист свободи є основною величі Америки»: сенатор Келлі відповів на критику Маска

Джерело: Марк Келлі/X

Американський винахідник та підприємець, а віднедавна очільник Департаменту ефективності уряду США, Ілон Маск назвав зрадником сенатора Марка Келлі, котрий закликав надалі підтримувати Київ у війні після візиту в Україну, відкинувши твердження про мир “за будь-яку ціну”.

Келлі лише завершив свій кількаденний візит до України. Після чого зробив короткий опис власного бачення ситуації на місці, акцентувавши на важливості продовжити допомогу Україні.

Те, що я побачив, довело мені, що ми не можемо здаватися щодо українського народу. Усі хочуть, щоб ця війна закінчилася, але будь-яка угода має захищати безпеку України та не може бути подачею Путіну, — зауважив він.

Під цією публікацією Ілон Маск розмістив коментар, критикуючи сенатора.

Ви – зрадник – обурився підприємець.

Своєю чергою, сенатор Келлі зреагував на допис Маска, нагадавши тому, що є основним принципом величі США та що реалізує безпеку вільних громадян.

Зрадник?

Ілоне, якщо ти не розумієш, що захист свободи є основним принципом того, що робить Америку великою та забезпечує нашу безпеку, можливо, тобі варто залишити це тим із нас, хто розуміє, — відповів він.

Марк Келлі 10 березня повернувся з України та поділився враженнями про ситуацію на місці, акцентувавши важливість підтримки Києва у війні проти Росії.

Він також наголосив, що безпека України пов’язана з безпекою США. Якщо Америка залишить Україну без підтримки, це ослабить її союзників та створить загрозу для стабільності на міжнародній арені, зокрема, щодо Тайваню та Китаю. Сенатора закликав “зміцнювати наші альянси, а не ослаблювати їх”.

Зрештою, якщо ми підтримаємо Україну, вони будуть поруч з нами. Ця країна має бойовий дух і глибину досвіду, яких немає у світі сьогодні. Це ті люди, яких ви хочете мати у своєму кутку. Моя мета в Сенаті полягає в тому, щоб утримати нас від воєн. Я думаю, що це справедливо для більшості ветеранів бойових дій, таких як я. Ми хочемо залишитися поза боротьбою. Але коли справа йде на другий план і ми опиняємося на полі бою на чужині чи, не дай Боже, вдома, то перше, кому б я хотів зателефонувати, – це українські друзі. Я знаю, що вони будуть поруч з нами, якщо ми будемо поруч з ними, — резюмував Келлі.

Марк Келлі, котрий представляє Демократичну партію, а також є американським ветераном та колишнім астронавтом, вже втретє відвідує Україну з початку повномасштабного російського вторгнення.

Довідка. Марк Келлі (Mark Edward Kelly; нар. 21 лютого 1964, Орандж, Нью-Джерсі) — американський астронавт, військово-морський офіцер, льотчик-випробувач, політик та письменник. З 2 грудня 2020 сенатор США від штату Аризона, представляє Демократичну партію.

Келлі здобув ступінь бакалавра в галузі морської інженерії та навігації в Академії торгового флоту США, а згодом — ступінь магістра в галузі аеронавтики в Школі післядипломної освіти ВМС США. Він служив пілотом морської авіації, брав участь в операції “Буря в пустелі” та здійснив 39 бойових вильотів.

Як астронавт NASA здійснив чотири космічні польоти, командуючи місіями космічного шаттла. Його брат-близнюк, Скотт Келлі, також є астронавтом.

Після завершення кар’єри в NASA, зайнявся політикою. У 2020 році обраний сенатором США від Аризони. У 2022 році його переобрали на повний термін.

  • 9 березня американський розробник та підприємець Ілон Маск пояснив власну заяву стосовно Starlink, заявивши, що ніколи не відключить Україну від терміналів. Раніше Маск заявив, що весь український фронт “завалиться”, якщо він відключить свої системи Starlink. Після чого на заяву відповів глава МЗС Польщі Радослав Сікорський, нагадавши, що Польща фінансує український Starlink на $50 млн на рік, тож, якщо SpaceX виявиться ненадійним постачальником, Варшава буде змушена “шукати інших”. Тоді Макс назвав міністра “маленькою людиною”, зауваживши, що заміни цим терміналам немає.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.