Займались сексуальною експлуатацією українок: в Іспанії затримали групу торговців людьми

Джерело: Європол

Європол разом з поліцією Іспанії викрили злочинну групу, яка займалася торгівлею людьми. Підозрювані заманювали українок обіцянками оформити для них візи, дати фінансову підтримку та роботу.

Правоохоронці встановили 14 жертв.

Серед заарештованих – один громадянин Іспанії, двоє громадян Росії та двоє громадян України.

Під час п’яти обшуків було вилучено два автомобілі, готівку, електронне обладнання, трудові контракти та інші документи, пов’язані з клубом, де експлуатували жінок.

“Злочинна група, яка діяла з 2020 року, вербувала своїх жертв в Інтернеті, переважно через платформи соціальних мереж, представляючи себе менеджерами кадрового агентства. Постраждалих заманювали пропозиціями роботи хостессами. Підозрювані торговці людьми потім експлуатували жінок, переважно українок, а також громадянок Білорусі, у клубі проституції в Ель-Ехідо (Альмерія), Іспанія”, — йдеться у повідомленні.

Зловмисники, за даними Європолу, обирали жертв за національною ознакою та привозили їх до Іспанії за туристичними візами. Вони обіцяли жінкам легальну роботу в індустрії розваг і туризму. Жертв просили подати заяву на тимчасовий захист через війну в Україні, що давало їм дозвіл на проживання. Молодим жінкам обіцяли також дозволи на роботу.

Однак підозрювані обдурили жінок. Вони не отримали жодних трудових договорів, їх змусили займатися проституцією.

Правоохоронці повідомили, що злочинна група отримала величезні незаконні доходи, експлуатуючи велику кількість жінок.

“Постраждалих розмістили у трьох будинках, наданих однією особою, яка керувала нічним клубом. Ізолюючи жертв від решти суспільства, торговці людьми намагалися мінімізувати ризик виявлення поліцією або втечі жінок, дозволяючи їм стримувати, контролювати та повністю експлуатувати жертв”, – повідомляє Європол.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.