«Закликає до самогубства»: українці обурилися через рекламу психологічної допомоги

Джерело: Букви

Українці розкритикували рекламу гарячої лінії психологічної підтримки “Варто жити” через “депресивні написи”, яка кілька днів тому з’явилася на вулицях Києва. Журналістка Яніна Соколова, чий фонд розмістив рекламу, прокоментувала скандал.

На білбордах виднілися написи великим шрифтом: “З депресії не вийти”, “Буде лише гірше”, “Життя не має сенсу”, тоді як контактна інформація – номер гарячої лінії та QR-код – були оформлені дрібними літерами та зчитувалися останніми.

Фото з відкритих джерел

Українці обурилися рекламою, яка “закликає до самогубства”.

За словами журналістки Марії Кравченко, “ходити щодня повз фразу “життя не має сенсу” – дуже шкідливо”.

Скриншот

Скриншот

“Яніна Соколова врятувала мене від клінічної ейфорії” – написав один із користувачів соцмереж.

Тоді як кандидатка психологічних наук Світлана Лукомська назвала таку рекламу “антилюдяною”.

“Я не можу пройти повз антилюдяну рекламу фонду Яніни Соколової. “Буде лише гірше”, “Життя не має сенсу” великими буквами на кольоровому тлі і маленькими чорними – номер колцентру. Чи зателефонує людина, яка з відносно нормального стану впаде у прірву за тим номером, вказаним дрібним шрифтом? Вона його просто не помітить!” – наголосила вона.

Своєю чергою, засновниця гарячої лінії “Варто жити” Яніна Соколова у коментарях до одного з дописів відповіла на критику реклами.

“Це далеко не повний список думок, які ми чуємо від наших пацієнтів кол-центру. Якщо ви маєте такі ж, можете зателефонувати на нашу гарячу лінію “Варто жити”. За номером 5522. Стане легше. І такі думки розвіються. А якщо з вами все ок і у вас немає подібних думок, то живіть щасливо, донатьте на ЗСУ та розкажіть про нашу лінію тим, хто потребує допомоги. Цю рекламну кампанію розробляли спільно з психологами та рекламною агенцією, яка створила такі макети на основі меседжів від аудиторії. З пропагуванням реакції аудиторії”, – написала вона.

Утім, через кілька днів Соколова визнала помилку і персональну відповідальність за вибір концепції реклами та вибачилася.

“Не помиляється той, хто нічого не робить. Ми помилилися. За неприйнятну в наш час концепцію рекламної кампанії несу відповідальність персонально я. Я її затвердила після пропозицій рекламної агенції McCann Kyiv. Тому прошу персональне вибачення у всіх, в кого наша ідея викликала зворотню від бажаного реакцію”, — зауважила вона.

Соколова пояснила, чому було вибрано ідею кампанії і написи “Буде лише гірше”, “Життя немає сенсу” і “З депресії не вийти”.

“Розрахунок нас і наших партнерів, за участі психологів агенції, був на те, що людина, яка прочитає на борді свої ж думки, синхронізує їх з собою і побачить що вихід є, як написано нижче на борді, набере наших психологів 5522 і отримає допомогу. Втім, ми помилилися. У людей, які нині перебувають у кризових станах, це викликало обурення. Немов ми спонукаємо людей зацементувати свої думки. Але це не так”, – уточнила засновниця “Варто жити”.

Вона запевнила, що борди і сітілайти знімуть.

“Вже знімаються. І замінено бордами, які ми робитимемо на основі ваших ідей і пропозицій. Це, напевно, буде перша реклама психологічної допомоги, яку створили самі українці”, – написала вона, закликавши всіх небайдужих у коментарях запропонувати свої ідеї для рекламної кампанії служби психологічної допомоги.

Натомість деякі українці вже встигли створити меми на тему цієї реклами.

Фото: соцмережі

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.