«Закликає до самогубства»: українці обурилися через рекламу психологічної допомоги
Джерело: Букви
Українці розкритикували рекламу гарячої лінії психологічної підтримки “Варто жити” через “депресивні написи”, яка кілька днів тому з’явилася на вулицях Києва. Журналістка Яніна Соколова, чий фонд розмістив рекламу, прокоментувала скандал.
На білбордах виднілися написи великим шрифтом: “З депресії не вийти”, “Буде лише гірше”, “Життя не має сенсу”, тоді як контактна інформація – номер гарячої лінії та QR-код – були оформлені дрібними літерами та зчитувалися останніми.

Фото з відкритих джерел
Українці обурилися рекламою, яка “закликає до самогубства”.
За словами журналістки Марії Кравченко, “ходити щодня повз фразу “життя не має сенсу” – дуже шкідливо”.

Скриншот

Скриншот
“Яніна Соколова врятувала мене від клінічної ейфорії” – написав один із користувачів соцмереж.
Тоді як кандидатка психологічних наук Світлана Лукомська назвала таку рекламу “антилюдяною”.
“Я не можу пройти повз антилюдяну рекламу фонду Яніни Соколової. “Буде лише гірше”, “Життя не має сенсу” великими буквами на кольоровому тлі і маленькими чорними – номер колцентру. Чи зателефонує людина, яка з відносно нормального стану впаде у прірву за тим номером, вказаним дрібним шрифтом? Вона його просто не помітить!” – наголосила вона.
Своєю чергою, засновниця гарячої лінії “Варто жити” Яніна Соколова у коментарях до одного з дописів відповіла на критику реклами.
“Це далеко не повний список думок, які ми чуємо від наших пацієнтів кол-центру. Якщо ви маєте такі ж, можете зателефонувати на нашу гарячу лінію “Варто жити”. За номером 5522. Стане легше. І такі думки розвіються. А якщо з вами все ок і у вас немає подібних думок, то живіть щасливо, донатьте на ЗСУ та розкажіть про нашу лінію тим, хто потребує допомоги. Цю рекламну кампанію розробляли спільно з психологами та рекламною агенцією, яка створила такі макети на основі меседжів від аудиторії. З пропагуванням реакції аудиторії”, – написала вона.
Утім, через кілька днів Соколова визнала помилку і персональну відповідальність за вибір концепції реклами та вибачилася.
“Не помиляється той, хто нічого не робить. Ми помилилися. За неприйнятну в наш час концепцію рекламної кампанії несу відповідальність персонально я. Я її затвердила після пропозицій рекламної агенції McCann Kyiv. Тому прошу персональне вибачення у всіх, в кого наша ідея викликала зворотню від бажаного реакцію”, — зауважила вона.
Соколова пояснила, чому було вибрано ідею кампанії і написи “Буде лише гірше”, “Життя немає сенсу” і “З депресії не вийти”.
“Розрахунок нас і наших партнерів, за участі психологів агенції, був на те, що людина, яка прочитає на борді свої ж думки, синхронізує їх з собою і побачить що вихід є, як написано нижче на борді, набере наших психологів 5522 і отримає допомогу. Втім, ми помилилися. У людей, які нині перебувають у кризових станах, це викликало обурення. Немов ми спонукаємо людей зацементувати свої думки. Але це не так”, – уточнила засновниця “Варто жити”.
Вона запевнила, що борди і сітілайти знімуть.
“Вже знімаються. І замінено бордами, які ми робитимемо на основі ваших ідей і пропозицій. Це, напевно, буде перша реклама психологічної допомоги, яку створили самі українці”, – написала вона, закликавши всіх небайдужих у коментарях запропонувати свої ідеї для рекламної кампанії служби психологічної допомоги.
Натомість деякі українці вже встигли створити меми на тему цієї реклами.

Фото: соцмережі
- Міністерство оборони України оприлюднило відео соціальної реклами “Ми нація”, яке звинуватили у плагіаті реклами Jeep. 10 років тому її показували під час фінальної гри сезону в професійному американському футболі – “Супербоулу”.
Президент США Дональд Трамп показав скриншот відео Reuters, знятого в Демократичній Республіці Конго, як доказ буцімто масових вбивств білих південноафриканців.
Вранці 23 травня російські окупаційні війська атакували Чернівецьку область безпілотниками.
У віці 25 років померла британська боксерка Джорджія О’Коннор, яка кілька місяців боролась з онкологічним захворювання.
Фахівці ISW зреагували на заяви російських посадовців про нібито незаконний розпад Радянського Союзу. Аналітики припустили, що може стояти за такими наративами.
Триває 1185-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 978 тисяч осіб.