«Залізне укриття»: в Україні презентували концепцію розвитку укриттів

Джерело: Мінстратегпром

19 жовтня в одному з цивільних сховищ Києва відбулася презентація Всеукраїнського проєкту “Залізне укриття” за організації Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.

Під час заходу міністр стратегічних галузей промисловості розповів про результати проведеної роботи. Нагадаємо, 27 червня уряд доручив Олександру Камишіну контролювати та координувати приведення укриттів України в належний стан.

Перша ревізія, проведена міністерством у червні, виявила, що у фонді захисних споруд цивільного захисту України налічується 61 328 функціонуючих укриттів різного типу, значна частина яких — у неналежному стані.

За чотири місяці роботи до належного стану було приведено 2 604 з них. До кінця року додасться ще 2 956 відремонтованих укриттів. На це піде 1,4 млрд грн. Джерела фінансування: місцеві бюджети, державні субвенції, кошти донорів та меценатів.

Сьогодні загальна кількість функціонуючих укриттів становить 61 803 споруди.

За ходом ремонтних робіт по всіх областях України відтепер можна слідкувати в режимі реального часу на сайті “Залізне укриття”.

Зображення: Мінстратегпром

Також під час заходу презентували посібник з методичними рекомендаціями щодо ремонту й облаштування укриттів різного типу. Це — перший в Україні такого роду документ, де охоплена максимальна кількість аспектів, які зводять усі вимоги до єдиних стандартів укриттів по всій країні.

Така інформація стане в нагоді відповідальним особам в облаштуванні споруд цивільного захисту. Посібник — у відкритому доступі на сайті.

Міністерство працює і над культурою користування спорудами цивільного захисту.

“Для цього ми розробили навігацію, за якою можна легко знайти укриття навіть у чужому місті. Наша мета — не просто показати відмітку на карті, ми хочемо, аби люди мали маршрут прямо до дверей укриття”, — сказав заступник міністра Тимур Ткаченко.

У РФ скасували анонсований раніше “навчально-бойовий” запуск міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 “Ярс”, який мав відбутися в ніч на 19 травня.

Начальника РТЦК та СП у Харкові та його заступника усунули від виконання службових обов’язків на час проведення розслідування смерті чоловіка на території ТЦК 12 травня.

Триває 1181-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 974 тисячі осіб.

Австралія розпочала постачання до України партії списаних танків Abrams, попри невдоволення деяких американських посадовців.

За оцінками аналітиків, Кремль не готував російський інформаційний простір до укладення мирної угоди чи закінчення війни з Україною.