Залучення безпілотників розширює сірі спірні зони на фронті – ISW

Джерело: ISW

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

“Безперервні технологічні інновації та адаптація на полі бою дедалі більше перетворюють характер сучасної звичайної війни в Україні на війну, яка передусім включає “далекий дистанційний бій”, – йдеться у звіті.

Як розповіли експерти з посиланням на українських військових, російські підрозділи покращують свої безпілотні системи та копіюють тактики України, використовуючи дрони для перехоплення ворожих апаратів і мінування з відстані.

Тоді як українські сили ефективно застосовують безпілотники для захисту важливих ділянок фронту, що також дозволяє зменшити потребу в людях і техніці.

В ISW зауважили, що, як українські, так і російські сили все частіше застосовують волоконно-оптичні безпілотники для атак на позиції супротивника, а в останні місяці успішно використовують дрони з оглядом від першої особи (FPV) для перехоплення великих розвідувальних апаратів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.