Залужний провів першу розмову з новим головою Об’єднаного комітету начальників штабів США

Джерело: Валерій Залужний у Telegram

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провів першу телефонну розмову з генералом Чарльзом Брауном, новим головою Об’єднаного комітету начальників штабів США.

Під час розмови Головнокомандувач ЗСУ детально ознайомив колегу із поточним станом справ, оперативною ситуацією на фронті, кроками в обороні та наступі.

Також Залужний поінформував про активізацію дій противника на певних напрямках та його імовірні плани.

Крім того, сторони обговорили нагальні потреби Збройних сил України – це засоби протиповітряної оборони, артилерійські системи та снаряди.

Головнокомандувач ЗСУ подякував за черговий пакет військової допомоги, про який США оголосили напередодні.

Окремо сторони зупинилися на питанні підготовки українських військовослужбовців та відновлення підрозділів.

Своєю чергою, генерал Браун висловив запевнення у підтримці України та плідній співпраці у боротьбі з агресією РФ.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.