Залужний провів телефонну розмову з начальником Штабу оборони ЗС Румунії: обговорили атаки РФ на портову інфраструктуру

Джерело: Валерій Залужний у Telegram

Вчора, 8 вересня, Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провів телефонну розмову з начальником Штабу оборони Збройних сил Румунії генералом Даніелем Петреску.

Під час розмови сторони обговорили ситуацію, що склалася через російські повітряні атаки на цивільну та портову інфраструктуру на Дунаї. А також безпекові ризики, питання взаємодії та обміну інформацією з партнерами.

Крім того, Головнокомандувач ЗСУ наголосив на необхідності посилення протиповітряної оборони України.

Зазначимо, що нещодавно президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що російські атаки на річкові порти України на Дунаї сповільнять експорт зерна, а інші маршрути необхідно покращити.

Румунський чорноморський порт Констанца є найбільшим альтернативним експортним маршрутом України, куди зерно надходить автотранспортом, залізницею або баржами по Дунаю.

Президент Йоганніс, виступаючи в середу, 6 вересня, на саміті країн-учасниць ініціативи Трьох морів у Бухаресті, сказав:

“Звичайно, напади на українські порти на Дунаї є величезною проблемою. Звичайно, це певним чином сповільнить експорт. Ми посилимо інші маршрути, ми прийняли українські морські перевезення через наші румунські територіальні води біля Чорного моря, ми продовжимо збільшувати експорт залізничним і автомобільним транспортом”.

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.