Залужний розпочав дипмісію у Великій Британії

Джерело: Валерій Залужний/Telegram

11 липня колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії повідомив про початок своєї місії.

Приступив до виконання обов’язків Надзвичайного і Повноважного Посла України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. Продовжую служити Україні, – написав Залужний.

Він повідомив, що вручив копії вірчих грамот Віце-маршалу дипломатичного корпусу, акредитованого при Королівському палаці, очільниці структурного підрозділу з питань протоколу Форін Офісу Вікторії Басбі.

Водночас додав, що перемога України у війні з російським агресором залишається пріоритетом його діяльності і діяльності Посольства.

Зауважимо, 9 травня колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підбив підсумки своєї військової служби. Генерал опублікував дві світлини, порівнявши, яким він розпочав свою військову службу, і яким – завершив. Нині Залужний готується до дипломатичної місії у Великій Британії.

Довідка. Народився 8 липня 1973 року в місті Новограді-Волинському (нині – м. Звягель) у родині військовослужбовців. З дитинства мріяв стати військовим. У 1989 році закінчив міську школу № 9, вступив до Новоград-Волинського машинобудівного технікуму, який закінчив у 1993 році з відзнакою. Згодом вступив на загальновійськовий факультет Одеського інституту Сухопутних військ. У 1997 році з відзнакою закінчив навчання в інституті, після чого пройшов усі щаблі військової служби: командир взводу, командир навчального взводу, командир бойового взводу, командир навчальної роти, командир роти курсантів, командир батальйону.

2005 року вступив до Національної академії оборони України, у 2007 році закінчив навчання із золотою медаллю, призначений на посаду начальника штабу — першого заступника командира 24-ї окремої механізованої бригади в Яворові. На цій посаді успішно проходив службу впродовж двох із половиною років.

13 жовтня 2009 року призначений командиром 51-ї окремої механізованої бригади. Командував нею до 2012 року.

У 2014 році закінчив Національний університет оборони України імені Івана Черняховського. Як найкращий випускник оперативно-стратегічного рівня підготовки нагороджений перехідним мечем королеви Великої Британії.

У середині липня 2014 року був призначений заступником командира сектора «С», який формувався на Донеччині. Відтоді керував майже всіма угрупованнями, які там створювали.

На 2017 рік ― начальник штабу — перший заступник командувача військ Оперативного командування «Захід».

23 серпня 2017 року отримав нове звання генерал-майора.

Станом на 2018 рік ― начальник Об’єднаного оперативного штабу ЗС України — перший заступник командувача Об’єднаних сил.

9 грудня 2019 року — призначений командувачем Оперативного командування “Північ”.

У грудні 2020 року — закінчив магістеріум Острозької академії за спеціальністю “Міжнародні відносини”.

27 липня 2021 року Президент призначив Валерія Залужного Головнокомандувачем Збройних Сил України. Він змінив на цій посаді Руслана Хомчака. Наступного дня був введений до складу Ради національної безпеки і оборони України.

Валерій Залужний є представником українських вищих офіцерів, які ніколи не служили в радянській армії та не вчилися у її навчальних закладах, тому “совкова” військова модель для Залужного є зовсім чужою. Він як учасник бойових дій на сході України, позитивно ставиться до оновлення особового складу молодими людьми та відходу від радянських практик. Одним з його перших кроків на посаді був дозвіл військовим на фронті відкривати вогонь у відповідь по окупантах без узгодження з вищим керівництвом і позбавлення необхідності військовим заповнювати зайві документи.

У квітні 2022 року видання Politico назвало Залужного “Залізним генералом”, ця характеристика закріпилась за ним надалі. 13 жовтня 2022 року журнал Time помістив портрет Валерія Залужного на обкладинці та відніс до 100 найвпливовіших людей планети.

9 листопада 2022 року, в День української писемності та мови, Валерій Залужний сказав:

Ціною життів найкращих ми виборюємо право говорити рідною мовою, бути українцями, визначати своє майбутнє. Українська мова – це мова наших батьків і дітей. Мова нашої Перемоги.

У жовтні 2022 року соціологічна група “Рейтинг”, в межах проєкту “Народний ТОП”, оприлюднила результати дослідження видатних українців усіх часів. Валерій Залужний посів десяте місце “Народного ТОПу”, набравши 7,7 % голосів опитаних.

Нагороди

  1. Звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” (8 лютого 2024) – за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові;
  2. Хрест бойових заслуг (6 травня 2022) — за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові та вірність військовій присязі;
  3. Орден Богдана Хмельницького III ступеня (12 грудня 2016) — за особисту мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі;
  4. Відзнака “Іменна вогнепальна зброя” (26 липня 2023) — за визначні особисті заслуги в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зміцненні обороноздатності Української держави, зразкове виконання військового обов’язку, виявлені честь і доблесть;
  5. Почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу “За доблесну військову службу Батьківщині”;
  6. Відзнака Міністерства оборони України «Ветеран військової служби»;
  7. Почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу “За заслуги перед Збройними Силами України”;
  8. Почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу “За досягнення у військовій службі”;
  9. Нагрудний знак “Учасник АТО”;
  10. Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Братів Богдана та Левка Лепких (2022) — за створення боєздатної армії й ефективну оборону та звільнення окупованих територій України від московських загарбників;
  11. Орден святого великомученика Юрія Переможця (21 грудня 2022);
  12. Лицарська почесна відзнака “Орден Звитяги” (2022);
  13. Почесний громадянин Яворова (2023).
  14. Офіцерський хрест Ордену Хреста Витязя (6 липня 2023, Литва) — за надзвичайну мужність, стійкість і вірність обов’язку у боротьбі з найбільшим агресором 21 століття, терористичною Росією.

Указом № 316/2024 глава держави призначив Залужного Надзвичайним і Повноважним Послом України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко передав підрозділам Сил оборони України сім комплексів протидії технічній розвідці “Ай-Петрі СВ”, а також засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) та безпілотники “Посейдон”.

Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.