«Залишаємося єдиними на шляху до членства в Альянсі» – Зеленський повідомив деталі засідання Ради Україна-НАТО

Джерело: Володимир Зеленський/Twitter

26 липня відбулося друге засідання Рада Україна-НАТО, присвячене зокрема безпековій ситуації в Чорноморському регіоні після виходу Росії з “зернової угоди”.

Президент Володимир Зеленський висловив вдячність Генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу та заступнику генсекретаря Мірчу Джоане за проведення цього важливого засідання. Він привітав “чітке й однозначне засудження Альянсом виходу Росії із зернової угоди”.

Глава Української держави також наголосив, що створена лише два тижні тому у Вільнюсі Рада вже зарекомендувала себе як ефективний механізм кризових консультацій.

Та запевнив, що Україна продовжуватиме виконувати свої зобов’язання стосовно забезпечення глобальної продовольчої безпеки, та цінує підтримку союзників у цьому питанні.

Залишаємось єдиними з Альянсом на шляху до членства в НАТО, – зазначив Зеленський.

Нагадаємо, 25 липня президент України Володимир Зеленський провів зустріч із представниками Верховної Ради та Кабміну напередодні засідання Ради Україна-НАТО, аби підготувати практичні кроки для реалізації рішень Вільнюського саміту.

  • 22 липня президент України заявив, що попросив главу НАТО скликати засідання Ради Україна-НАТО для обговорення безпеки в Чорному морі,
  • 12 липня відбулося перше засідання Ради Україна-НАТО у Вільнюсі.
  • Володимир Зеленський казав, що днями відбудеться засідання Ради Україна – НАТО. За його словами, під час неї обговорять подолання кризової ситуації в Чорному морі та забезпечення роботи “зернового коридору”.

Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.

Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.

23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.

У 2026 році Європейська комісія підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади “Права і справедливості”.