«Залишаємося єдиними на шляху до членства в Альянсі» – Зеленський повідомив деталі засідання Ради Україна-НАТО
Джерело: Володимир Зеленський/Twitter
26 липня відбулося друге засідання Рада Україна-НАТО, присвячене зокрема безпековій ситуації в Чорноморському регіоні після виходу Росії з “зернової угоди”.
Президент Володимир Зеленський висловив вдячність Генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу та заступнику генсекретаря Мірчу Джоане за проведення цього важливого засідання. Він привітав “чітке й однозначне засудження Альянсом виходу Росії із зернової угоди”.
Глава Української держави також наголосив, що створена лише два тижні тому у Вільнюсі Рада вже зарекомендувала себе як ефективний механізм кризових консультацій.
Та запевнив, що Україна продовжуватиме виконувати свої зобов’язання стосовно забезпечення глобальної продовольчої безпеки, та цінує підтримку союзників у цьому питанні.
Залишаємось єдиними з Альянсом на шляху до членства в НАТО, – зазначив Зеленський.
Нагадаємо, 25 липня президент України Володимир Зеленський провів зустріч із представниками Верховної Ради та Кабміну напередодні засідання Ради Україна-НАТО, аби підготувати практичні кроки для реалізації рішень Вільнюського саміту.
- 22 липня президент України заявив, що попросив главу НАТО скликати засідання Ради Україна-НАТО для обговорення безпеки в Чорному морі,
- 12 липня відбулося перше засідання Ради Україна-НАТО у Вільнюсі.
- Володимир Зеленський казав, що днями відбудеться засідання Ради Україна – НАТО. За його словами, під час неї обговорять подолання кризової ситуації в Чорному морі та забезпечення роботи “зернового коридору”.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.