Замах на Фіцо: словацькому письменнику може загрожувати довічне ув’язнення

Джерело: Dennik N

Поліція Словаччини висунула обвинувачення нападнику на прем’єр-міністра Роберта Фіцо у спробі умисного вбивства з помсти щодо особи, яку охороняли. Письменника Юрая Цинтулу чекає позбавлення волі на строк від 25 років до довічного ув’язнення.

Факт вчинення нападу з мотивів помсти та спрямованого проти конституційного чиновника, як особи, що мала охорону, розглядатиметься як обтяжуюча обставина. Це може вплинути на остаточне рішення щодо покарання за скоєний злочин.

Нині письменник перебуває у поліцейській камері Національного кримінального агентства в Нітрі.

Попередньо, нападником може бути 71-річний словацький письменник та активіст. Його затримали на місці злочину. На відео, розповсюджених у соцмережах, затриманий каже, що не згоден з політикою влади Словаччини та її ставленням до державних ЗМІ.

Напад на Фіцо стався вдень 15 травня, коли у парламенті почались обговорення пропозиції уряду про ліквідацію суспільного мовника Словаччини RTVS.

Станом на ранок 16 травня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо перебував у критичному, але стабільному стані після того, як його намагалися застрелити.

8 липня, внаслідок чергового російського масованого ракетного удару загинув лось, котрий перебував на реабілітації у Центрі порятунку диких тварин Наталії Попової. Тварина перелякалася вибухів, та розігнавшись, вдарився об стіну.

8 липня, під час візиту до Варшави, президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Польщі Анджеєм Дудою.

У НЕК Укренерго повідомили, що з 9 по 24 липня не проводитимуться вимірювання фактичного рівня споживання у кожній області.

Російська економіка може постати перед проблемою “тихої кризи” у другій половині 2024 року. Аналітики пояснюють, що основні рушійні сили економічного зростання (споживання громадян і капітальні інвестиції) перебуватимуть під загрозою через ймовірне підвищення центробанком РФ ключової ставки.

Європейський Союз щонайменше вдвічі переоцінює свої потужності з виробництва артилерійських снарядів калібру 155 мм і порушує обіцянки обсягів постачань в Україну. За даними журналістського розслідування, європейські виробники здатні виготовляти приблизно вдвічі менше боєприпасів (БК), ніж заявляє Брюссель.