Замах на прем’єр-міністра Словаччини Фіцо: його стабілізували, але він у дуже важкому стані
Джерело: Reuters
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо перебуває у критичному, але стабільному стані після того, як його намагалися застрелити.
Влада країни відреагувала на інцидент, скликавши засідання ради державної безпеки та кабінету.
Міріам Лапунікова, директор Ф.Д. Університетської лікарні Рузвельта в Банській Бистриці, де перебуває Фіцо, заявила, що прем’єр-міністр пройшов п’ятигодинну операцію через численні вогнепальні поранення. Вона підкреслила, що Фіцо перебуватиме у відділенні інтенсивної терапії.
Віцепрем’єр-міністр Роберт Калінак наголосив, що лікарі змогли стабілізувати стан Фіцо, але через складність поранень він залишається у важкому стані. Інцидент викликав занепокоєння на міжнародному рівні і став першою значною спробою вбивства європейського політичного лідера за понад двадцять років.
Попередньо, нападником може бути 71-річний словацький письменник та активіст. Його затримали на місці злочину.
На відео, розповсюджених у соцмережах, затриманий каже, що не згоден з політикою влади Словаччини та її ставленням до державних ЗМІ.
Напад на Фіцо стався вдень 15 травня, коли у парламенті почались обговорення пропозиції уряду про ліквідацію суспільного мовника Словаччини RTVS.
Останніми тижнями словаки протестували проти цієї пропозиції уряду. Нові протести були заплановані на 15 травня, однак після нападу на Фіцо їх скасували.
- Президент України Володимир Зеленський засудив замах на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо та висловив солідарність зі словацьким народом.
- Російська пропагандистка Маргарита Симоньян звинуватила Україну в замаху на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо.
- Юрай Цинтула, який, за даними ЗМІ, стріляв у прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, міг належати до проросійської воєнізованої групи Slovenskí Branci.
- За останніми даними, життя прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, у якого кілька разів вистрелили 15 травня, більше не під загрозою.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.