Замшеві туфлі Елвіса Преслі можуть продати на аукціоні за 120 000 фунтів стерлінгів

Джерело: The Guardian

Сині замшеві туфлі Елвіса Преслі, які він носив на початку своєї кар’єри, виставлять на аукціон.

Преслі носив це взуття на сцені та за її межами у 1950-х роках. У цих туфлях, зокрема, він з’явився на телешоу Стіва Аллена, де заспівав Hound Dog.

Співак придбав ці туфлі після виконання Blue Suede Shoes. Коли Преслі призвали до армії, він подарував туфлі своєму другу.

28 червня туфлі виставлять на аукціон Henry Aldridge & Son в англійському місті Дівайзіс, графство Вілтшир. Очікується, що взуття Преслі продадуть за 100 000 – 120 000 фунтів стерлінгів.

“Вони настільки знакові, наскільки це можливо. Сині замшеві туфлі, Hound Dog – це речі, про які ви одразу згадуєте, коли говорите про Елвіса Преслі, вони майже не виходять за межі популярної культури. Це просто виняткові пам’ятні речі шоубізнесу, музики та культури”, – сказав аукціоніст Ендрю Олдрідж.

Взуття Преслі раніше виставляли у різних музеях. Олдрідж додав, що туфлі перевірив Джиммі Велвет – близький друг Преслі та провідний експерт щодо співака.

Минулого року аукціонний дім продав норкову шубу, яка раніше належала Преслі, за 128 000 фунтів стерлінгів американському колекціонеру.

  • У Нью-Йорку на крайніх торгах аукціонного дому Sotheby’s продали акварельний малюнок до книги “Гаррі Поттер і філософський камінь”. Сума стала рекордною – 1,9 мільйона доларів (1,5 мільйона фунтів стерлінгів).

Вчені виявили, що хімічна реакція на дні океану може створювати кисень без живих організмів, змінюючи уявлення про його виробництво.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

У вівторок, 23 липня, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу кардиналом Пʼєтро Пароліном.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.