Заперечував Голодомор: українці закликали анулювати Пулітцерівську премію Доранті

Джерело: Музей Голодомору

Музей Голодомору закликав підписати петицію про позбавлення Пулітцерівської премії англо-американського журналіста, який впродовж 14 років очолював московське бюро газети New York Times й доклався до приховування та заперечення Голодомору.

У 1929 він ексклюзивне інтерв’ю у Йосипа Сталіна. У своїх роботах початку 1930-х років він поширював дезінформацію, яка допомагала комуністичному режиму приховувати від світу факти Голодомору в Україні.

Проте у 1932 за серію репортажів з СРСР він здобув престижну Пулітцерівську премію в журналістиці.

У 2021 році Комітет США з вшанування Голодомору-геноциду (U.S. Committee for Ukrainian Holodomor Genocide Awareness) ініціював петицію про позбавлення Волтера Дюранті Пулітцерівської премії. Її вже підписали понад 10 000 людей.

“Журналіст спробував висунути зручне для більшовиків пояснення: порівняно незначну смертність, за його словами, викликав не голод, а хвороби; а оповіді про голодування були сильно перебільшеними. Таким чином, В. Дюранті вдався до заперечення у формі тривілізації проблеми, свідомо її применшуючи та баналізуючи”, – зазначив історик та старший науковий співробітник музею Андрій Козицький.

Раніше вже були спроби позбавити Волтера Дюранті Пулітцерівської премії. 

Проте у 2003 році Пулітцерівський комітет оголосив своє рішення не відкликати премію, зауваживши лише, що роботи Дюранті, “якщо б оцінювалися за сьогоднішніми стандартами, виглядали б дуже закороткими”.

23 листопада 2007 року у Києві пройшла маніфестація з вимогою позбавити Дюранті Пулітцерівської премії.

В Музеї Голодомору закликають долучитися до підписання петиції за посиланням.

Телеканал ABC News виплатить 15 мільйонів доларів майбутній президентській бібліотеці Дональда Трампа.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

У російському місті Чита, центр Забайкальського краю, відкрили дерев’яний туалет, на який жителі бараків чекали майже два роки.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.

Науковці Шанхайського університету Фудань дійшли висновку, що автомобільні навігатори з “сексуальними” жіночими голосами погано впливають на чоловіків-водіїв, провокуючи їх порушувати правила дорожнього руху.