Заповідник у Таїланді надає притулок слонам, врятованим з індустрії розваг
Джерело: дайверка та блогерка Габбі/Black Girl Blue World
Заповідник Hidden Forest на півдні Пхукету, Таїланд, рятує слонів, які зазнали експлуатації в туризмі.
Hidden Forest – етичний заповідник слонів на Пхукеті, заснований Конгом та Луїзою Роджерсонами. Заповідник пропонує тури, під час яких відвідувачі можуть зустрітися з вісьмома врятованими слонами, які раніше працювали в туристичному бізнесі, йдеться на сайті заповідника.
“Під час туру нам розповіли про нелюдські методи, які застосовують до слонів у туристичних атракціях — купання слонів, катання на них тощо. Усі ці слони були врятовані з подібних місць, але подолати травму, що виникла внаслідок жорсткого дресирування, потребує багато часу”, – зазначила Габбі.
Вона розповіла, що поводирів слонів навчали фізично карати тварин за будь-які звуки, адже вважалося, що це може налякати туристів. Їм також забороняли спілкуватися між собою, щоб не виникло ризику бунту. Вони використовували гаки, палиці й інші знаряддя, коли ніхто не бачив. Один зі слонів був врятований після 30 років, протягом яких щодня виконував по 40 поїздок із туристами.
“У день нашого перебування в притулку ми спостерігали за слонами зранку — вони вільно гуляли та займалися своїми справами. Вони були абсолютно беззвучні. І коли гіди пояснили причину цього — моє серце розбилося. Тож коли ми вперше почули тихі глухі урчання, ми були неймовірно вдячні й зворушені. А коли пролунав повноцінний трубний слонячий крик — я заплакала”, – поділилася блогерка.
Переглянути цей допис в Instagram
У коментарях під дописом представники заповідника зазначили, що у відео потрапили слони Вассана, Нонг Фай і Бун Йен.
- У Словаччині відбувся наймасштабніший рейд проти нелегального розведення собак в історії країни, у межах якого вилучили понад 850 тварин.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.