Заробили понад ₴40 мільйонів на ухилянтах: СБУ знешкодила злочинне угруповання

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки знешкодила злочинне угруповання, яке допомагало військовозобов’язаним уникати мобілізації. На ухилянтах угруповання заробило понад 40 млн гривень.

Загалом у результаті комплексних заходів на Київщині та Харківщині затримано 14 фігурантів, причетних до незаконних оборудок.

У межах обшуків у зловмисників вилучили понад тисячу медичних довідок та бланків військово-облікових документів, призначені для ухилянтів.

Також вилучено 250 підроблених печаток і штампів, а також гроші, ймовірно одержані злочинним шляхом.

Встановлено, що затримані допомагали військовозобов’язаним уникати призову на підставі фальшивих документів ВЛК.

Учасники угруповання облаштували у власних домівках підпільні типографії, де й виготовляли фейкові довідки ВЛК щодо непридатності до служби за станом здоров’я.

Готові “документи” зловмисники подавали до ТЦК для зняття ухилянтів з військового обліку.

Вартість таких “послуг” становила від 8 000 до 12 000 доларів з одного ухилянта. За наявними даними, у такий спосіб фігуранти отримали понад 40 млн у гривневому еквіваленті.

Для пошуку потенційних учасників схеми ділки використовували особисті зв’язки, зокрема серед чинних військових, які намагалися незаконно комісуватися зі служби.

Співробітники СБУ задокументували злочинні дії фігурантів і затримали їх за місцями проживання.

Слідчі Служби безпеки повідомили всім затриманим про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб)
  • ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб)
  • ч. 4 ст. 409 (ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом, вчинене в умовах воєнного стану).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі.

Тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до “схеми”.

Головний прокурор України Андрій Костін заявив, що отримав інформацію про те, що президент Росії Володимир Путін може відвідати саміт G20 у Бразилії наступного місяця, і закликав владу країни виконати зобов’язання перед МКС та здійснити арешт глави РФ у разі його візиту.

Ввечері 14 жовтня голова Одеської ОВА Олег Кіпер повідомив про небезпеку російських дронів для регіону. Він закликав містян прямувати в укриття та нагадав про обов’язок взяти з собою домашніх улюбленців.

У МЗС опублікували заяву стосовно раніше розповсюдженої інформації у ЗМІ стосовно причетності України до постачань БпЛА повстанцям у Малі. У відомстві рішуче відкину ці звинувачення.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України оголосили про спільний з Центром протидії інформації РНБО запуск нового розділу порталу “War & Sanctions” про російських спортсменів.

У Росії виник дефіцит антибіотиків, таких як рокситроміцин, еритроміцин, кларитроміцин і азитроміцин. Відсутність ліків спостерігається в аптеках Дагестану, Чечні та в інших регіонах.