Заступника голови ОП Олега Татарова звинувачують у хабарництві

Джерело: Reuters

Стало відомо, що колишній виконавчий директор ТОВ “Укрбуд Девелопмент” Олег Майборода під час перебування на посаді передавав хабарі для затвердження будівельних проєктів через чинного заступника голови Офісу президента Олега Татарова. 

Гроші, як сказав Майборода, були призначені для підкупу державних службовців для затвердження будівельних проєктів. Передачу готівки, за його словами, доручили Олегу Татарову.

“Татаров вирішував усі питання з правоохоронними органами”, – сказав Майборода в інтерв’ю у Відні, де він оселився, щоб уникнути кримінального переслідування в Україні за його власну ймовірну участь у корупційних схемах.

За словами Майбороди, хабарі проходили через Татарова з 2014 по 2019 рік.

“Звичайно, він платив”, щоб узгоджувати проєкти з владою, в тому числі шляхом отримання дозволів на будівництво, сказав Майборода. 

“Він давав їм гроші, щоб ці домовленості були здійснені”, – додав він.

Доказів своїх звинувачень Майборода не надав. Проте вони повторюють висунуте антикорупційними відомствами проти Татарова звинувачення в організації хабарництва. Прокуратура закрила справу у квітні 2022 року за процесуальними підставами.

Татаров заперечує ці звинувачення. 

Дар’я Каленюк, директорка київського Центру протидії корупції, вважає, що в умовах здорової демократії будь-який посадовець, звинувачений у корупції, має бути відсторонений від посади до виправдання.

“Якщо Зеленський не позбудеться Татарова, його не сприйматимуть як серйозного учасника очищення країни від корупції”, – сказала вона Reuters.

Соратники Татарова кажуть, що він став жертвою власної ефективності як головний представник Зеленського в правоохоронних органах. 

“Вони спробують зробити все можливе, щоб знищити цього хлопця, тому що він – вістря списа”, – сказав Нікола Мірто, італійський підприємець і колишній клієнт Татарова. 

Мірто додав, що Татаров викликав “гнів могутніх інтересів, підтримуючи антикорупційну боротьбу України проти олігархів”.

ДОВІДКОВО: Зеленський призначив Татарова радником з питань правоохоронних і силових структур у серпні 2020 року. Він заявив, що було б несправедливо зараховувати всіх чиновників, які працювали за Януковича, до представників старої гвардії. “Головне, щоб людина була чесною”, – сказав Зеленський журналістам через кілька днів після призначення Татарова.

Незабаром після цього НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо Татарова за підозрою в організації давання хабаря колишньому народному депутату Максиму Микитасю у 2017 році від імені “Укрбуд Девелопмент”.

Ймовірний хабар – безплатне паркувальне місце для депутата в обмін на низьку оцінку державної землі. НАБУ підрахувало, що занижена оцінка землі обійшлася державі в 81 млн грн (тоді 3,1 млн доларів).

У записах WhatsApp є вказівка ​​Татарова бухгалтеру “Укрбуд Девелопмент” надати депутату паркомісце в київській новобудові зі “100% знижкою” в подяку за його зусилля. Спочатку Микитась сказав, що придбав місце для паркування за ринковою ціною, і заперечував знижку.

Двоє високопоставлених представників правоохоронних органів повідомили Reuters, що Микитась зізнався у хабарі на відеозаписі в жовтні 2020 року, на якому він сказав, що Татаров організував оплату. Татаров не коментував це питання.

У тюремному інтерв’ю українському новинному сайту, опублікованому 22 грудня 2020 року, Микитась виступив з критикою Татарова. “Ми з Татаровим все робили разом, але якщо Татаров сидить в Офісі президента, то чому я маю сидіти в тюрмі?”

НАБУ готувалося видати рішення про арешт Татарова, але перш ніж НАБУ почало діяти, генпрокурор Ірина Венедіктова, екснардеп від партії “Слуга народу”, внесла зміни в команду, яка веде справу. На початку грудня 2020 року вона залучила нових прокурорів, включаючи себе. Через три тижні її відомство передало справу до СБУ.

Потім, у січні 2021 року, Максим Микитась відмовився від своїх зізнань. Тоді суд у Києві відмовив слідчим у додатковому часі, і у квітні 2022 року державні обвинувачі закрили справу на цій підставі.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.

Підходячи до межі перших 100 днів другого президентського терміну, Трамп стикається зі зростаючим невдоволенням його амбітною та суперечливою політикою. Його рейтинг підтримки знижується, а основні ініціативи не знаходять схвалення більшості громадян. Багато хто також вважає, що адміністрація намагається уникнути виконання рішень федеральних судів.

Зусилля США щодо допомоги Україні в захисті від російських кібератак були різко згорнуті через масштабні зміни політики адміністрації Дональда Трампа. Це викликало занепокоєння щодо послаблення життєво важливого кіберзахисту України перед обличчям загроз з боку Кремля.

За даними російської сторони, Ігнату Кузіну висунули обвинувачення у скоєнні теракту – і він визнав свою вину у вбивстві генерала Москалика.