Затримано осіб, які сприяли у заволодінні майже 4 млн грн з депозиту вдови військового ЗСУ

Джерело: пресслужба Офісу Генерального прокурора

Трьом громадянам із Дніпропетровської, Волинської і Черкаської областей, які передали свої персональні дані групі шахраїв за грошову винагороду, було пред’явлено обвинувачення у співучасті в шахрайстві (згідно зі статтею 27 частиною 5 і статтею 190 частиною 4 Кримінального кодексу України).

Група шахраїв використовувала їх електронні гаманці, ФОП та віртуальний сервіс для здійснення шахрайської схеми у заволодінні депозитом, що належав вдові військового ЗСУ.

Шахраї дізналися, що жінка отримала державну матеріальну допомогу внаслідок загибелі її чоловіка під час війни та про зберігання цих коштів в банку. Вони зателефонували до жінки під виглядом оператора мобільного зв’язку і переконали її на деякий час вимкнути телефон.

Після цього, шляхом відновлення її SIM-карти вони створили електронну копію її номера, що надало їм доступ до онлайн-банкінгу. Шахраї вивели майже 4 мільйони гривень на свої рахунки через облікові записи на криптобіржах.

Під час обшуків у місцях проживання підозрюваних в трьох регіонах України було вилучено комп’ютери, мобільні телефони, банківські картки та SIM-карти різних мобільних операторів.

Фото: пресслужба Офісу Генерального прокурора

Наразі тривають слідчі дії щодо встановлення інших осіб, які були причетні до скоєння цього шахрайства.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.