Затримано сина експрезидента АТ «Мотор Січ»: його підозрюють у розкраданні активів компанії

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки та Офіс генпрокурора спільно з правоохоронцями Франції і Монако затримали сина колишнього президента АТ “Мотор Січ”, якого підозрюють у розкраданні активів підприємства.

СБУ та ОГП викрили масштабну схему розкрадання активів АТ “Мотор Січ”. Встановлено, що фігуранти незаконно привласнили контрольний пакет акцій держпідприємства, а потім продали його за 650 млн доларів.

“За результатами роботи спільної слідчої групи СБУ та ОГП, правоохоронних органів Князівства Монако та Французької Республіки в Монако затримано сина експрезидента Мотор Січі, який разом із батьком підозрюється у розкраданні активів промислового гіганта”, – мовиться у повідомленні.

Зазначається, що затриманий ще до початку повномасштабного вторгнення РФ допоміг своєму батьку привласнили акції підприємства, а потім продати їх третім особам.

Аби реалізувати схему, на той час власник Мотор Січі організував інвентаризацію активів компанії, внаслідок чого штучно занизив вартість її акцій.

Надалі він придбав 65% цінних паперів за суттєво зниженою ціною і згодом передав більшу їх частину на користь шести офшорних структур, якими володіє його син.

Щоб легалізувати вкрадені активи, зловмисники продали їх іноземним компаніям, а отримані кошти використали для придбання елітної нерухомості на території Євросоюзу.

У межах міжнародного розслідування проведено одночасні обшуки за місцем проживання затриманого на прибережній віллі у Монако та в помешканнях афілійованих осіб у Запоріжжі.

Сину експрезидента Мотор Січі про підозру за ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені організованою групою в особливо великому розмірі).

Зловмиснику загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Окрім цього, нову підозру отримав ексочільник Мотор Січі, який перебуває під вартою за обвинуваченням у співпраці з РФ. Його злочини додатково кваліфіковано за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (організація, легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені організованою групою в особливо великому розмірі).

СБУ не вказала імен фігурантів, але найімовірніше мовиться про В’ячеслава Богуслаєва та його сина Олександра. В’ячеслав Богуслаєв раніше обіймав пост гендиректора АТ “Мотор Січ”, яка виготовляє авіаційну техніку.

У жовтні 2022 року йому оголосили про підозру у пособництві державі-агресору, колабораційній діяльності, а також сприянні діяльності терористичної організації. Ще згодом – підозру в “перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України й інших військових формувань”.

У жовтні 2023 року Служба безпеки України спільно з Офісом генерального прокурора завершила розслідування і передала до суду обвинувальний акт щодо експрезидента АТ “Мотор Січ” і директора Департаменту зовнішньоторгівельної діяльності підприємства, які підозрюються в роботі на РФ.

Крім того, у межах кримінального провадження наклали арешт на все майно обвинувачених на загальну суму понад 12 млрд у гривневому еквіваленті.

На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії “Вагнер”, який воював проти України й просив про притулок.

Правоохоронці Київської області повідомили про підозру зловмисникам, які на понад 4 000 000 гривень ошукали родини військових.

Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця. 

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.