Завдяки зниженню температури повітря максимум споживання електроенергії зменшився на 4% – «Укренерго»
Джерело: “Укренерго”.
Завдяки тому, що спека в Україні минула, і температура повітря знизилася, максимум споживання електроенергії зменшився на 4%.
Саме стільки електроенергії здатні виробити два блоки електростанцій. Вчора їх не довелося вводити в роботу.
У компанії наголосили, що це є яскравим прикладом того, як спека впливає на роботу енергосистеми.
Однак, попри це, в “Укренерго” закликали українців продовжити ощадливо споживати електроенергію, особливо у період пікових навантажень – з 16:00 до 23:00.
Відтак необхідно виконувати наступні рекомендації:
- кондиціонер замініть на більш економний вентилятор. Якщо це неможливо, то охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С.
- вимикайте потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
- переносьте користування на ранкові або нічні години доби, тих приладів де це можливо (пралка, посудомийка, бойлер);
- вимикайте світло, коли виходите з кімнати.
Зазначимо, що у суботу, 5 серпня, українці спожили кількість електроенергії, рівнозначну потужності 5 теплових енергоблоків.
- Внаслідок ворожих атак у Донецькій області знеструмлено одну із шахт. Працівників вдалося вивести на поверхню неушкодженими.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що енергетики продовжують підготовку енергосистеми України до опалювального сезону, частину ремонтних робіт вже виконано.
- Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у серпні не прогнозується застосування графіків аварійних відключень, навіть попри те, що цей місяць буде важким для енергосистеми.
Шведська міністерка з питань клімату Роміна Пурмохтарі прийшла на засідання Ради ЄС у Люксембурзі з незвичним супутником – своїм тримісячним сином Адамом. Це був перший випадок, коли немовля взяло участь у засіданні міністрів ЄС.
До суду скерували справу командира батальйону безпілотних систем, який в листопаді 2025 року зібрав на шикування військовослужбовців, після чого російські окупанти завдали ракетного удару.
У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.
Окупаційна влада Криму та Севастополя впровадила режим надзвичайної ситуації регіонального характеру.
Захищаючи Україну на фронті загинув фіксер американського телеканалу ABC News Максим Осередчук.