Завдяки зниженню температури повітря максимум споживання електроенергії зменшився на 4% – «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”.

Завдяки тому, що спека в Україні минула, і температура повітря знизилася, максимум споживання електроенергії зменшився на 4%.

Саме стільки електроенергії здатні виробити два блоки електростанцій. Вчора їх не довелося вводити в роботу.

У компанії наголосили, що це є яскравим прикладом того, як спека впливає на роботу енергосистеми.

Однак, попри це, в “Укренерго” закликали українців продовжити ощадливо споживати електроенергію, особливо у період пікових навантажень – з 16:00 до 23:00.

Відтак необхідно виконувати наступні рекомендації:

  • кондиціонер замініть на більш економний вентилятор. Якщо це неможливо, то охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С.
  • вимикайте потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
  • переносьте користування на ранкові або нічні години доби, тих приладів де це можливо (пралка, посудомийка, бойлер);
  • вимикайте світло, коли виходите з кімнати.

Зазначимо, що у суботу, 5 серпня, українці спожили кількість електроенергії, рівнозначну потужності 5 теплових енергоблоків.

Частина Європи постала перед однією з найсильніших хвиль спеки в історії спостережень. У Франції зафіксовано близько 1 000 смертей за тиждень на тлі екстремальної спеки.

Дружина та двоє дітей аргентинського футболіста Лукаса Трехо загинули внаслідок потужних землетрусів у Венесуелі. Їх шукали після того, як у регіоні Яракуй обвалився житловий будинок, де перебувала родина.

В Іркутській області Росії запровадили режим підвищеної готовності через дефіцит пального та ажіотаж на автозаправних станціях. Влада ввела обмеження на відпуск бензину для фізичних осіб.

Ізраїль і Ліван підписали у Вашингтоні рамкову угоду, яку держсекретар США Марко Рубіо назвав першим кроком до миру після місяців бойових дій між Ізраїлем і “Хезболлою”. Документ передбачає процес роззброєння угруповання та повернення Ліваном територій, зайнятих ізраїльськими силами.

У Києво-Печерській лаврі представили пам’ятний знак гетьману Івану Мазепі та його клейнод. Презентація відбулася за участі президента Володимира Зеленського та першої леді Олени Зеленської з нагоди Дня Конституції.