«Завзятий прихильник свободи слова»: Ілона Маска номінували на Нобелівську премію миру

Джерело: Daily Mail

Депутат від Норвезької лібертаріанської партії прогресу Маріус Нільсен висунув американського винахідника та мільярдера Ілона Маска на Нобелівську премію миру як “завзятого прихильника свободи слова”, прирівнявши до захисників природи, журналістів, релігійних лідерів і політичних активістів в ексклюзивній групі провідних світових діячів, які борються за зміни.

Нільсен віддав належне проєкту компанії Маска SpaceX Starlink, який зокрема захисники України використовують для “спілкування, координації та протистояння нападу РФ”.

Також депутат пояснив, що внесок Маска у свободу слова полягає в тому, що його ідеї “дозволяють всім частинам світу обговорювати, обмінюватися ідеями, вчитися та пізнавати один одного”.

Множина технологічних компаній, які Маск заснував, якими володіє або керує, спрямовані на покращення суспільства, розширення знань про Землю, космос, а на додаток до забезпечення зв’язку та комунікацій допомогли зробити світ більш зв’язаним і безпечним місцем, — наголосив Нільсен.

Зауважується, що на нагороду приймаються номінації від будь-кого, хто відповідає певним критеріям, включно з роботою в академічних чи державних установах, а також від колишніх отримувачів премій. До березня 2024 року мають скласти короткий список, після чого журі розгляне номінантів для оголошення у жовтні.

Довідка. Нобелівська премія миру — одна з шести Нобелівських премій, що була заповідана шведським індустріалістом та винахідником Альфредом Нобелем.

Відповідно до волі Нобеля, Премія Миру повинна присуджуватись тому, хто:

… зробить найбільший, або найкращий внесок у дружні стосунки між націями; у скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з’їздів

Заповіт Альфреда Нобеля також велів, щоб премія присуджувалась комітетом з п’яти осіб, що має обиратись норвезьким парламентом.

Посадовці Міноборони США підтвердили, що адміністрація президента США Джо Байдена звернеться до Конгресу із запитом на додаткове фінансування для підтримки України у 24 млрд доларів.

Українська розвідка опублікувала перехоплення розмови російських військових на Донеччині, в якій командир одного з підрозділів РФ наказує стратити українського військовополоненого.

Високопосадовець НАТО підтвердив, що Франція та Велика Британія розмірковують над тим, аби розмістити свої війська в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 2 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 193 бойових зіткнення.

2 грудня голова Міжнародного кримінального суду суддя Томоко Акане заявила, що загрози, перед якими постає інституція, зокрема можливі санкції з боку США та ордери на арешт співробітників, видані Росією, “піддають ризику саме існування суду”.