«Завзятий прихильник свободи слова»: Ілона Маска номінували на Нобелівську премію миру

Джерело: Daily Mail

Депутат від Норвезької лібертаріанської партії прогресу Маріус Нільсен висунув американського винахідника та мільярдера Ілона Маска на Нобелівську премію миру як “завзятого прихильника свободи слова”, прирівнявши до захисників природи, журналістів, релігійних лідерів і політичних активістів в ексклюзивній групі провідних світових діячів, які борються за зміни.

Нільсен віддав належне проєкту компанії Маска SpaceX Starlink, який зокрема захисники України використовують для “спілкування, координації та протистояння нападу РФ”.

Також депутат пояснив, що внесок Маска у свободу слова полягає в тому, що його ідеї “дозволяють всім частинам світу обговорювати, обмінюватися ідеями, вчитися та пізнавати один одного”.

Множина технологічних компаній, які Маск заснував, якими володіє або керує, спрямовані на покращення суспільства, розширення знань про Землю, космос, а на додаток до забезпечення зв’язку та комунікацій допомогли зробити світ більш зв’язаним і безпечним місцем, — наголосив Нільсен.

Зауважується, що на нагороду приймаються номінації від будь-кого, хто відповідає певним критеріям, включно з роботою в академічних чи державних установах, а також від колишніх отримувачів премій. До березня 2024 року мають скласти короткий список, після чого журі розгляне номінантів для оголошення у жовтні.

Довідка. Нобелівська премія миру — одна з шести Нобелівських премій, що була заповідана шведським індустріалістом та винахідником Альфредом Нобелем.

Відповідно до волі Нобеля, Премія Миру повинна присуджуватись тому, хто:

… зробить найбільший, або найкращий внесок у дружні стосунки між націями; у скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з’їздів

Заповіт Альфреда Нобеля також велів, щоб премія присуджувалась комітетом з п’яти осіб, що має обиратись норвезьким парламентом.

Соціальна мережа TikTok поінформувала, що припинить свою діяльність у США 19 січня 2025 року, якщо Верховний суд не заблокує або не відкладе виконання закону, який зобов’язує її материнську компанію ByteDance продати платформу.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.

9 січня Вищий антикорупційний суд оголосив вироки ексголові правління ПрАТ “ХК “Енергомережа” Дмитру Крючкову та колишній виконувачці обов’язків голови правління ПАТ “Черкасиобленерго” Світлані Кузьмінській.

Росія не змогла зупинити повстанські групи в Сирії, коли ті почали захоплювати міста, підконтрольні силам Башара Асада. Російські військові та глава РФ Володимир Путін зрадили і Тегеран, і Асада, заявили високопоставлений іранський генерал і колишній радник сирійського диктатора.

У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.