«Завзятий прихильник свободи слова»: Ілона Маска номінували на Нобелівську премію миру

Джерело: Daily Mail

Депутат від Норвезької лібертаріанської партії прогресу Маріус Нільсен висунув американського винахідника та мільярдера Ілона Маска на Нобелівську премію миру як “завзятого прихильника свободи слова”, прирівнявши до захисників природи, журналістів, релігійних лідерів і політичних активістів в ексклюзивній групі провідних світових діячів, які борються за зміни.

Нільсен віддав належне проєкту компанії Маска SpaceX Starlink, який зокрема захисники України використовують для “спілкування, координації та протистояння нападу РФ”.

Також депутат пояснив, що внесок Маска у свободу слова полягає в тому, що його ідеї “дозволяють всім частинам світу обговорювати, обмінюватися ідеями, вчитися та пізнавати один одного”.

Множина технологічних компаній, які Маск заснував, якими володіє або керує, спрямовані на покращення суспільства, розширення знань про Землю, космос, а на додаток до забезпечення зв’язку та комунікацій допомогли зробити світ більш зв’язаним і безпечним місцем, — наголосив Нільсен.

Зауважується, що на нагороду приймаються номінації від будь-кого, хто відповідає певним критеріям, включно з роботою в академічних чи державних установах, а також від колишніх отримувачів премій. До березня 2024 року мають скласти короткий список, після чого журі розгляне номінантів для оголошення у жовтні.

Довідка. Нобелівська премія миру — одна з шести Нобелівських премій, що була заповідана шведським індустріалістом та винахідником Альфредом Нобелем.

Відповідно до волі Нобеля, Премія Миру повинна присуджуватись тому, хто:

… зробить найбільший, або найкращий внесок у дружні стосунки між націями; у скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з’їздів

Заповіт Альфреда Нобеля також велів, щоб премія присуджувалась комітетом з п’яти осіб, що має обиратись норвезьким парламентом.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.