Збій в «Київстарі»: на Київщині в населених пунктах без покриття розгортають Starlink

Джерело: голова Київської ОВА Руслан Кравченко/Facebook

В Київській області розпочалися роботи з налагоджування альтернативного зв’язку для населених пунктів, де взагалі відсутнє покриття через хакерську атаку на “Київстар”.

За словами Кравченка, нині мовиться про 10 сіл, де живе 3000 осіб. У населених пунктах оперативно організовуються точки доступу до мережі. Туди передаються термінали Starlink та облаштовується підключення Wi-fi там, де є фіксований інтернет.

“Дав низку невідкладних доручень у зв’язку із технічним збоєм у оператора “Київстар”. Також звернулися до мобільних операторів, аби вони розширили зони покриття своєї мережі, там де є така технічна можливість. Крім цього, продовжуємо посилювати систему оповіщення. Райони та громади мають здійснити всі можливі заходи, щоб населення оперативно отримувало сигнали повітряної тривоги. Відповідне завдання отримали і поліція та ДСНС: у разі небезпеки вони сповіщатимуть людей через гучномовці”, – йдеться у дописі.

Водночас на місцях жителям має надаватися інформація про адреси Пунктів незламності, де організовано альтернативні засоби зв’язку.

Як повідомляли Букви, кіберфахівці Служби безпеки України спільно з іншими державними органами допомагають компанії “Київстар” у відновленні роботи мережі після вчорашньої хакерської атаки.

Зазначають, що 13 грудня планують відновити фіксований доступ до Інтернету для домогосподарств, а також розпочати запуск мобільного зв’язку та Інтернету.

Нагадаємо, що сьогодні, 13 грудня, російська хакерська група “Солнцепек” взяла на себе відповідальність за кібератаку на “Київстар”.

В СБУ наголошують, що дане “псевдохакерське угрупування” є підрозділом головного управління Генштабу ЗС РФ.

Зранку 12 грудня у “Київстарі” стався масштабний збій, через який абоненти не можуть перейти на інших операторів у внутрішньому роумінгу. Проблема вплинула на інші сервіси та нацроумінг.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.