Збій в «Київстарі»: на Київщині в населених пунктах без покриття розгортають Starlink

Джерело: голова Київської ОВА Руслан Кравченко/Facebook

В Київській області розпочалися роботи з налагоджування альтернативного зв’язку для населених пунктів, де взагалі відсутнє покриття через хакерську атаку на “Київстар”.

За словами Кравченка, нині мовиться про 10 сіл, де живе 3000 осіб. У населених пунктах оперативно організовуються точки доступу до мережі. Туди передаються термінали Starlink та облаштовується підключення Wi-fi там, де є фіксований інтернет.

“Дав низку невідкладних доручень у зв’язку із технічним збоєм у оператора “Київстар”. Також звернулися до мобільних операторів, аби вони розширили зони покриття своєї мережі, там де є така технічна можливість. Крім цього, продовжуємо посилювати систему оповіщення. Райони та громади мають здійснити всі можливі заходи, щоб населення оперативно отримувало сигнали повітряної тривоги. Відповідне завдання отримали і поліція та ДСНС: у разі небезпеки вони сповіщатимуть людей через гучномовці”, – йдеться у дописі.

Водночас на місцях жителям має надаватися інформація про адреси Пунктів незламності, де організовано альтернативні засоби зв’язку.

Як повідомляли Букви, кіберфахівці Служби безпеки України спільно з іншими державними органами допомагають компанії “Київстар” у відновленні роботи мережі після вчорашньої хакерської атаки.

Зазначають, що 13 грудня планують відновити фіксований доступ до Інтернету для домогосподарств, а також розпочати запуск мобільного зв’язку та Інтернету.

Нагадаємо, що сьогодні, 13 грудня, російська хакерська група “Солнцепек” взяла на себе відповідальність за кібератаку на “Київстар”.

В СБУ наголошують, що дане “псевдохакерське угрупування” є підрозділом головного управління Генштабу ЗС РФ.

Зранку 12 грудня у “Київстарі” стався масштабний збій, через який абоненти не можуть перейти на інших операторів у внутрішньому роумінгу. Проблема вплинула на інші сервіси та нацроумінг.

Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.

Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.

Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.

Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.

Прямі збитки житловим і нежитловим будівлям на півдні Лівану після нової війни між Ізраїлем і “Хезболлою” оцінили приблизно у $1,38 млрд. За даними UNDP і ліванського Національного центру наукових досліджень, повністю зруйновано понад 11 тисяч будівель.