Збройна агресія РФ спричинила 150 млн додаткових викидів парникових газів – Міндовкілля
Джерело: Руслан Стрілець у Facebook
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час виступу перед депутатами екологічного комітету Європарламенту наголосив, що збитки довкіллю України внаслідок повномасштабної війни РФ – безпрецедентні та глобальні.
У Брюсселі йшлося про екологічну безпеку України і світу. У стінах одного з найвпливовіших законодавчих органів обговорювалися питання поновлення поваги до міжнародного права, досягнення справедливості та притягнення винних до відповідальності.
“В Україні ми вже зафіксували понад 2900 фактів шкоди довкіллю. Вона оцінюється у 56,7 млрд євро. Розпочавши цю війну, Росія запустила непоправні процеси”, – зазначив Руслан Стрілець.
За його словами, наслідки відчують на собі люди в усьому світі, адже:
- збройна агресія РФ спричинила 150 млн додаткових викидів парникових газів. Кожен день війни збільшує цей показник;
- третину української землі заміновано. 174 тис. кв. км – не просто цифра, це територія, потенційне забруднення якої завдає шкоди екосистемам;
- з лютого 2022-го Росія запустила по Україні понад 10 тисяч ракет та ударних дронів. Вони вибухнули в Україні, але хімічні речовини рознесло на тисячі кілометрів. Від цього страждають і інші країни;
- бойові дії сьогодні відбуваються на території близько 30 тис. кв. км українського лісу. Лісові пожежі спричиняють подвійний удар по кліматичній системі – ми втрачаємо потенціал поглинання лісами СО2;
- забруднено українські водойми. Через це є ризик поглиблення продовольчої кризи.
“Нові виклики вимагають рішучих дій та рішень. Таке рішення вже є – це “формула миру” президента України Володимира Зеленського. Ця глобальна ініціатива з 10 пунктів про сталий, всеосяжний та тривалий мир, а також про запобігання повторенню злочинів та терактів – будь-коли, на будь-якому континенті та незалежно від того, хто вирішить стати агресором”, – наголосив міністр.
Також Руслан Стрілець відзначив: лише об’єднавши зусилля, можна відновити справедливість.
“Під час Міжнародного форуму United for Justice, United for Nature у жовтні ми презентували проєкт Довкіллєвої Декларації. Цю ініціативу відображено у Глобальній платформі, яку анонсував Володимир Зеленський під час СОР27. Ми вже почали міжнародні консультації щодо приєднання країн до документа та запрошуємо міжнародних партнерів підтримати Україну, а, отже, разом подбати про світову безпеку”, – резюмував Руслан Стрілець.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень.
- За 512 днів повномасштабної війни Росії проти України фахівці зафіксували близько 2,5 тисяч злочинів окупантів проти довкілля.
- У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України показали, як виглядає дно Каховського водосховища після підриву російськими окупантами дамби.
Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.
Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.