Здати зразки ДНК для упізнання зниклих безвісти можна буде у шести країнах ЄС та Туреччині
Джерело: МВС
Заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко повідомив, що відтепер здати зразки ДНК для упізнання зниклих безвісти родичів можна буде у шести країнах ЄС та Туреччині.
Міністерство внутрішніх справ України оголосило про збір зразків ДНК українців, які зараз вимушено перебувають за кордоном. Мовиться про збір ДНК-профілів для упізнання тіл людей, які, можливо, загинули, внаслідок повномасштабної війни РФ проти України.
Так, до 15 січня громадяни, які перебувають за кордоном, мають змогу записатися для здачі ДНК-зразків з метою пошуку та ідентифікації родичів, які є зниклими безвісти. Потрібно заповнити заявку, надіслати її на електронну адресу [email protected] та визначитися із місцем забору ДНК-зразків.
“Наразі у шести країнах Європейського Союзу у підрозділах ДП “Документ” Державної міграційної служби України створюються можливості для здачі зразків букального епітелію. Надалі ці ДНК-профілі будуть передані до уповноважених органів системи МВС”, – поінформував заступник міністра.
Відбір зразків проводили восени минулого року на території Польщі та Німеччини, але залежно від кількості поданих заявок та від територіальності МВС буде надавати можливість здавати такі зразки на території Чехії, Словаччини, Італії або Іспанії, а також на території Туреччини.
“В процесі ідентифікації тіл експертам також допомагають наші міжнародні партнери. Це Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти, яка знаходиться в Нідерландах. Ми співпрацювали з ними упродовж 2023 року, і за цей період відібрали зразки у понад 400 громадян України за кордоном. За допомогою такої співпраці встановлено близько дев’яносто збігів”, – зазначив Леонід Тимченко.
За його словами, станом на сьогодні в Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти, який адмініструє МВС, знаходиться 17 тисяч осіб. Відповідно видано 17 тисяч витягів із вказаного реєстру.
Також Леонід Тимченко поінформував про роботу Секретаріату Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який на початку осені 2023 року почав функціонувати при МВС.
“Відповідно до постанови Кабінету міністрів України, у вересні 2023 року функції передано від Мінреінтеграції до Міністерства внутрішніх справ. За цей період створено кол-центр, з’явилася можливість подавати звернення через вебсайт, створювати анкету, заповнювати її для того, щоб була єдина аналітична платформа, і можна було опрацювати всі анкети від громадян, які шукають своїх родичів, зниклих безвісти за особливих обставин”, – розповів заступник міністра.
Окрім цього, представники Секретаріату Уповноваженого на сьогодні працюють у 13 регіонах України.
Як зазначив Леонід Тимченко, якщо ви зареєстровані на території Луганської області, ви можете звернутися до територіального офісу Уповноваженого, який знаходиться у Донецькій області або в інших областях України. Один регіональний офіс може обслуговувати кілька областей. У такий спосіб сьогодні фактично вся Україна забезпечена присутністю представників Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
- У реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин, який веде Міністерство внутрішніх справ України, налічується 16 тисяч осіб.
- Українці, які перебувають у Європі, зможуть здати зразки ДНК для пошуку своїх родичів, зниклих безвісти за особливих обставин.
- Генеральна директорка Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти Кетрін Бомбергер повідомила, що наразі відомо про 30 тисяч зниклих цивільних українців із початку повномасштабної війни РФ проти України.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.