Здоровий спосіб життя може знизити ризик синдрому подразненого кишечника – дослідження

Джерело: CNN з посиланням на журнал Gut

Нове дослідження показало, що дотримання здорового способу життя може знизити ризик виникнення синдрому подразненого кишечника (СПК).

Дослідження показало, що у людей середнього та старшого віку, які були фізично активні, спали достатню кількість часу, дотримувались якісної дієти, не вживали алкоголь і не палили, ризик розвитку СПК знизився на 42%.

Ті, хто страждає СПК, відчувають біль у животі та його здуття. Також їх турбують проблеми з випорожненням. Хронічний СПК може спричиняти судоми, газоутворення, діарею або запор.

СПК вражає від 5 до 10% населення планети. У дослідженні зазначається, що вплив СПК на фізичне та ментальне здоров’я добре відомий, тоді як причина появи СПК досі до кінця не вивчена.

Дослідницька група з Гонконгу виявила, що чим більше здорового способу життя дотримувалися учасники дослідження, тим вищим був захист від виникнення СПК.

Учасники, які дотримувались одного з пунктів способу здорового життя мали на 21% менший ризик розвитку симптомів СПК у порівняні з тими, хто не дотримувався здорового способу життя.

Водночас у тих, хто дотримувався двох або більше пунктів здорового способу життя ризик розвитку СПК зменшився на 36% та 42% відповідно.

“Це свідчить про те, що зміна способу життя може стати ефективною первинною стратегією профілактики СПК”, — сказав співавтор дослідження Вінсент Чі-хо Чунг.

Він додав, що їх дослідження є одним із перших великих досліджень про те, як здоровий спосіб життя позитивно впливає на зменшення ризику розвитку СПК.
Поки що більшість консенсусних звітів про СПК зосереджені на діагностиці та лікуванні, а не на профілактиці, додав він.

У дослідженні взяли участь 64 268 осіб віком від 37 до 73 років, у яких не було діагностовано СПК.

Через 12 років та 6 місяців проведення дослідження, у 961 особи виявили СПК. ТІ, хто не дотримувався здорового способу життя, мали найвищий ризик розвитку захворювання.

Дослідники визначили, що учасники дослідження повинні дотримуватись таких пунктів здорового способу життя: високий рівень фізичної активності, щоденна високоякісна збалансована дієта, споживання лише помірної кількості алкоголю щодня (5-15 грамів), щоденний сон тривалістю 7-9 годин та заборона паління.

Аналізуючи кожен з пунктів окремо, дослідники виявили, що найбільше впливає на зниження ризику розвитку СПК є повноцінний сон. Люди, які сплять потрібну кількість годин, мають на 27% менший ризик розвитку СПК.

Водночас дотримання лише інтенсивної фізичної активності знижує ризик СПК на 17%, а відсутність паління – на 14%.

Дослідники також виявили, що помірне вживання алкоголю в поєднанні з іншими чотирма пунктами здорового способу життя спричинило більше зниження ризику розвитку СПК порівняно з повною відмовою від алкоголю. Дослідники виявили, що це дивовижний результат, який вимагає подальшого дослідження.

Учасників дослідження об’єднали у групи на онові обраних ними пунктів здорового способу життя. Ті, хто вирішив дотримуватись від 3 до 5 пунктів об’єднали в одну групу.

У цій групі більшість учасників були жінки та люди молодшого віку, які мали нижчий індекс маси тіла. Також серед них більшість тих, у кого в родині ніхто не хворів СПК.

“Дослідження щодо розробки стратегії первинної профілактики СПК є дуже важливим, оскільки дуже багато людей страждають на СПК, і більшість із них — жінки”, — сказала Беверлі Грінвуд-Ван Меервелд.

Зазначається, що дослідження не виключало зменшення стресу, як частину спостережуваного способу життя.

Грінвуд-Ван Меервельд, яка вивчала роль стресу у розвитку СПК, сказав, що це дивно, адже стрес відіграє значну роль у розвитку СПК.

Крім того, за її словами, обмеження вікової групи викликає занепокоєння, оскільки СПК часто розвивається в ранньому дорослому віці, але в поточному дослідженні брали участь учасники із середнім віком 55 років.

Потрібне подальше дослідження впливу якісного сну на запобігання СПК. А дотримання принципів гігієни сну, таких як відмова від використання електронних пристроїв перед сном і уникання кофеїну ввечері, допоможе людям, які намагаються отримати кращий сон.

У селі Стецівка Звенигородського району Черкаської області надзвичайники врятували п’ять цуценят під час ліквідації пожежі.

З 18 травня, коли розпочав роботу застосунок Резерв+, його послугами скористалися вже 2 мільйони громадян. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.

В одному із розважальних центрів Житомира 9-річна дівчинка травмувалася під час гри на батуті. Лікарі діагностували у дитини компресійні переломи.

В Японії з’явилася нова тенденція, коли молоді жінки відмовляються від традиційних шлюбних церемоній на користь “сольних весіль”, де вони “одружуються” самі з собою.

До кінцевого терміну 2 липня понад 200 центристських і лівих кандидатів вибули з другого туру парламентських виборів у Франції. Чи завадить цей тактичний крок ультраправому Національному об’єднанню отримати владу 7 липня.