Здоровий спосіб життя може знизити ризик синдрому подразненого кишечника – дослідження

Джерело: CNN з посиланням на журнал Gut

Нове дослідження показало, що дотримання здорового способу життя може знизити ризик виникнення синдрому подразненого кишечника (СПК).

Дослідження показало, що у людей середнього та старшого віку, які були фізично активні, спали достатню кількість часу, дотримувались якісної дієти, не вживали алкоголь і не палили, ризик розвитку СПК знизився на 42%.

Ті, хто страждає СПК, відчувають біль у животі та його здуття. Також їх турбують проблеми з випорожненням. Хронічний СПК може спричиняти судоми, газоутворення, діарею або запор.

СПК вражає від 5 до 10% населення планети. У дослідженні зазначається, що вплив СПК на фізичне та ментальне здоров’я добре відомий, тоді як причина появи СПК досі до кінця не вивчена.

Дослідницька група з Гонконгу виявила, що чим більше здорового способу життя дотримувалися учасники дослідження, тим вищим був захист від виникнення СПК.

Учасники, які дотримувались одного з пунктів способу здорового життя мали на 21% менший ризик розвитку симптомів СПК у порівняні з тими, хто не дотримувався здорового способу життя.

Водночас у тих, хто дотримувався двох або більше пунктів здорового способу життя ризик розвитку СПК зменшився на 36% та 42% відповідно.

“Це свідчить про те, що зміна способу життя може стати ефективною первинною стратегією профілактики СПК”, — сказав співавтор дослідження Вінсент Чі-хо Чунг.

Він додав, що їх дослідження є одним із перших великих досліджень про те, як здоровий спосіб життя позитивно впливає на зменшення ризику розвитку СПК.
Поки що більшість консенсусних звітів про СПК зосереджені на діагностиці та лікуванні, а не на профілактиці, додав він.

У дослідженні взяли участь 64 268 осіб віком від 37 до 73 років, у яких не було діагностовано СПК.

Через 12 років та 6 місяців проведення дослідження, у 961 особи виявили СПК. ТІ, хто не дотримувався здорового способу життя, мали найвищий ризик розвитку захворювання.

Дослідники визначили, що учасники дослідження повинні дотримуватись таких пунктів здорового способу життя: високий рівень фізичної активності, щоденна високоякісна збалансована дієта, споживання лише помірної кількості алкоголю щодня (5-15 грамів), щоденний сон тривалістю 7-9 годин та заборона паління.

Аналізуючи кожен з пунктів окремо, дослідники виявили, що найбільше впливає на зниження ризику розвитку СПК є повноцінний сон. Люди, які сплять потрібну кількість годин, мають на 27% менший ризик розвитку СПК.

Водночас дотримання лише інтенсивної фізичної активності знижує ризик СПК на 17%, а відсутність паління – на 14%.

Дослідники також виявили, що помірне вживання алкоголю в поєднанні з іншими чотирма пунктами здорового способу життя спричинило більше зниження ризику розвитку СПК порівняно з повною відмовою від алкоголю. Дослідники виявили, що це дивовижний результат, який вимагає подальшого дослідження.

Учасників дослідження об’єднали у групи на онові обраних ними пунктів здорового способу життя. Ті, хто вирішив дотримуватись від 3 до 5 пунктів об’єднали в одну групу.

У цій групі більшість учасників були жінки та люди молодшого віку, які мали нижчий індекс маси тіла. Також серед них більшість тих, у кого в родині ніхто не хворів СПК.

“Дослідження щодо розробки стратегії первинної профілактики СПК є дуже важливим, оскільки дуже багато людей страждають на СПК, і більшість із них — жінки”, — сказала Беверлі Грінвуд-Ван Меервелд.

Зазначається, що дослідження не виключало зменшення стресу, як частину спостережуваного способу життя.

Грінвуд-Ван Меервельд, яка вивчала роль стресу у розвитку СПК, сказав, що це дивно, адже стрес відіграє значну роль у розвитку СПК.

Крім того, за її словами, обмеження вікової групи викликає занепокоєння, оскільки СПК часто розвивається в ранньому дорослому віці, але в поточному дослідженні брали участь учасники із середнім віком 55 років.

Потрібне подальше дослідження впливу якісного сну на запобігання СПК. А дотримання принципів гігієни сну, таких як відмова від використання електронних пристроїв перед сном і уникання кофеїну ввечері, допоможе людям, які намагаються отримати кращий сон.

Повінь затопила міста в густонаселеній дельті річки Чжуцзян на півдні Китаю після рекордних дощів, що викликало занепокоєння стосовно захисту регіону від більших наслідків, спричинених екстремальними погодними явищами.

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що, попри продовження російських атак, українська енергосистема залишається цілісною.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.