Зеленському надали місце в першому ряду на похороні Папи всупереч протоколу Ватикану

Джерело: The Telegraph
Ватикан скасував протокол, щоб надати Володимиру Зеленському місце в першому ряду на похороні Папи Франциска.
Зеленського зустріли оплесками, коли він зайняв своє місце на площі Святого Петра після короткої зустрічі з Дональдом Трампом.
Повідомляється, що ймовірно Ватикан ужив особливих заходів, аби забезпечити Володимиру Зеленському місце в центрі уваги на церемонії, де більшість лідерів розсаджували відповідно до назви їхніх країн і того, чи є вони главами держав або урядів.
Зазначається, що згідно з негласними правилами, світових лідерів зазвичай розміщували в алфавітному порядку за назвами країн французькою мовою — традиційною мовою дипломатії, якою складалися протокольні документи.
Як президент України, Володимир Зеленський міг би розраховувати на місце в третьому ряду або навіть далі. Проте його розмістили в першому ряду — за одинадцять місць від Дональда Трампа, який сидів праворуч.
Ватикан не заперечує, що правила протоколу були порушені.
Між Володимиром Зеленським і Дональдом Трампом були, серед інших, президенти Індії, Угорщини, Габону, а також Еммануель Макрон із дружиною Бріджит та Александр Стубб, президент Фінляндії.
Згідно з французьким алфавітом, назва Сполучених Штатів починається на літеру “Е” — États-Unis.
Праворуч від Трампа та його дружини Меланії сиділи Алар Каріс, президент Естонії, та король Іспанії Феліпе (французькою — Espagne).
Праворуч від Зеленського був Майкл Д. Хіггінс, президент Ірландії, що свідчить про порушення протокольних правил, аби забезпечити українському лідеру привілейоване місце.
В інших місцях правила були суворо дотримані: Хав’єр Мілей, президент Аргентини, сидів поруч зі швейцарським гвардійцем у крайньому правому кутку першого ряду.
Принц Уельський, який представляв короля, був розташований у третьому ряду, поруч з Олафом Шольцом, канцлером Німеччини, який йде у відставку і є главою уряду, а не главою держави.
Кір Стармер, прем’єр-міністр Великої Британії, та його дружина також були присутні, як і Джо Байден, колишній президент США, який сидів у п’ятому ряду.
Серджо Маттарелла, президент Італії, розташувався у першому ряду, тоді як Джорджія Мелоні, прем’єр-міністр країни, сиділа далі позаду — відповідно до протоколу, що розрізняє глав держав і глав урядів, як-от президенти та королівські особи.
-
Президент України Володимир Зеленський прокоментував перемовини з американським лідером Дональдом Трампом у Римі, куди обидва прибули на похорон Папи Римського Франциска.
-
Після церемонії прощання з Папою Римським Франциском, президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Окрім того, Зеленський окремо поспілкувався з премʼєркою Італії Джорджею Мелоні.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.