Зеленському направили на підпис законопроєкт про демобілізацію строковиків

Джерело: сайт Верховної Ради України

Президенту України Володимиру Зеленському направили на підпис законопроєкт про демобілізацію військовослужбовців, які закінчили строкову службу у 2024 році та перебувають на службі під час дії воєнного стану.

Раніше ВРУ прийняла цей законопроєкт, що передбачає звільнення захисників у запас. За зміну до статті 11 “Закінчення військової служби” Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” проголосували 319 народних депутатів.

Закон стверджує, що військовослужбовці, чиї строки служби закінчилися під час воєнного стану, та ті, чия служба була продовжена понад установлені строки, звільняються у запас у строки, визначені указом Президента України.

Цей закон набирає чинності з наступного дня після його опублікування.  Нардепка від фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко зауважила, що закон був прийнятий за процедурою ad-hoc за основу і в цілому.

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія підкреслив, що це дуже очікуване рішення, і тепер чекають рішення президента щодо підписання Указу.

Триває 1138-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 923 тисячі осіб.

Сили оборони України просунулися поблизу Куп’янська, тоді як російські загарбники тиснуть на трьох напрямках.

Зранку 6 квітня російські війська атакували Київ, внаслідок чого в Дарницькому, Солом’янському та Оболонському районах столиці зафіксовані влучання, спалахнули пожежі, відомо про щонайменше трьох постраждалих.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 5 квітня. Від початку цієї доби відбулося 152 бойових зіткнення.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.