Зеленський доручив підготувати рішення про тривалий мораторій на перевірки бізнесу

Джерело: Зеленський під час “Форуму влади та бізнесу: від діалогу та партнерства”

Президент Володимир Зеленський доручив уряду запровадити тривалий мораторій на перевірки бізнесу, аби захистити підприємців від тиску.

“Ми в державі усвідомлюємо, що саме економічне зростання має наповнювати бюджет, а не просто тиск, не просто вичавлювання коштів з економіки, і хороших рішень не буває без хороших команд, які генерують ідеї та забезпечують виконання рішень. Саме тому потрібен діалог держави з усіма суспільними силами, зокрема з підприємцями”, – сказав Зеленський.

За словами президента, політика підтримки українського бізнесу “Зроблено в Україні” проявила себе “надзвичайно ефективно”. Вона охоплює гранти, доступні кредити, програми стимулювання попиту та допомогу з виходом на міжнародні ринки.

Як зазначив президент, державними програмами вже скористалися понад 70 тисяч підприємств і підприємців.

“Сьогодні наші урядовці представлять нові кроки, програми, які вже готуються: від збільшення грантів, розширення локалізації в закупівлях до реформи трудового законодавства. Також я вже доручив готувати рішення щодо тривалого мораторію на перевірки бізнесу. Так, щоб убезпечити бізнес від будь-якого тиску недобросовісних людей на різних посадах”, – зазначив він.

Зеленський додав, що робота ради “Держава — бізнес” продовжується.

“Запропоновано, щоб рада була ширшою і я дуже прошу кожного і кожну, хто долучається до її роботи бути, будь ласка, максимально активним”, – сказав президент.

За словами Зеленського, Україна має великий потенціал для економічного зростання, і для цього необхідно втілити “значно більше ідей та талантів українських підприємців”.

“Для цього потрібні умови – чіткі межі для державного втручання, мінімальне та раціональне регулювання, сильне державне лобіювання українського бізнесу у світі, а також наша взаємна повага – повага держави до підприємців, які працюють в Україні та з Україною, і нашого бізнесу – до справедливих правил у державі”, – сказав він.

Правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді чинному народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Федору Христенку, який був топовим агентом ФСБ РФ (резидентом).

Служба безпеки України прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю.

В іспанському житловому комплексі Cala Alta у Вільяхойосі, де раніше вбили російського пілота Максима Кузьмінова, загинув колишній посадовець Департаменту боротьби з організованою злочинністю МВС України Ігор Грушевський.

Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.

Після обрання Дональда Трампа на посаду президента США, у діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відчулися суттєві зміни. Одним із перших кроків нової американської адміністрації стало припинення фінансування міжнародної комісії аудиторів, яка на той момент перевіряла діяльність керівництва Бюро.