Зеленський і Макрон обговорили розвиток ситуації та узгодили наступні кроки

Джерело: Офіс Президента

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Франції Емманюелем Макроном, щоб обговорити розвиток ситуації та скоординувати наступні кроки.

Володимир Зеленський поінформував французького лідера про результати конструктивної зустрічі української та американської делегацій у Саудівській Аравії.

Він також нагадав, що Україна підтримала ініціативу США щодо запровадження безумовного 30-денного режиму тиші. Водночас Зеленський зазначив, що Росія намагається висувати власні умови, роблячи процес припинення вогню нестабільним.

Макрон розповів про зустріч керівників генеральних штабів, яка відбулася 11 березня в Парижі. Під час зустрічі обговорювали питання зміцнення України як у поточний момент, так і в перспективі.

Окремо президенти обговорили процес підготовки гарантій безпеки. Команди продовжують працювати, і невдовзі повне бачення буде чітко сформульоване.

Як повідомляється, серед головних тем обговорення також були наступні кроки та заплановані контакти на найближчий період.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.