Зеленський: Канада профінансує добудову музею Голодомору-геноциду

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

24 вересня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський повідомив, що за підсумками візиту до США та Канади має низку позитивних рішень для України. Зокрема він зазначив про готовність Оттави профінансувати добудову музею Голодомору-геноциду.

Глава Української держави поінформував про економічні домовленості – і з урядами, і бізнесом. Зокрема є рішення про зону вільної торгівлі з Канадою. У Вашингтоні – меморандум щодо взаємодії в енергетиці.

Окрім цього, в Оттаві домовилися щодо відновлення Каховської ГЕС та реконструкції Канівської. Також президент відзначив “очевидний інтерес” великих компаній і США, і Канади працювати в Україні.

На рівні Мінстратегпрому – взаєморозуміння з оборонними компаніями. І є дуже важливе взаєморозуміння на рівні суспільств – на рівні звичайних людей, які справді переживають за Україну та справді бажають нам перемоги, а всім українцям – захисту від російського терору. Коли звичайні люди в Америці кажуть, що моляться за Україну, це справді зворушує і додає сили нашим відносинам, — зауважив Зеленський.

Також він окремо висловив вдячність за готовність уряду Канади виділити фінансування для музею Голодомору-геноциду, для добудови цього музею.

Символічно, що саме Канада підтримає Україну в захисті історичної пам’яті. Дякую, Канадо!

Нагадаємо, у середині 2024 року планують завершити будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду у Києві. На сьогодні виконано 68% усіх зовнішніх будівельних робіт.

Нідерланди схвалили застосування зброї, поставленої в межах військової допомоги Україні, для ударів по цілях на території РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 вересня. З початку доби на цей час зафіксовано 147 бойових зіткнень.

9 вересня міністерство оборони Китаю оголосило про спільні військово-морські та повітряні навчання з Росією вже цього місяця, підтверджуючи “безмежне партнерство” двох країн.

З квітня 2023 року Фінляндія приєдналася до НАТО. Раніше у країні вже відбувалися авіаційні навчання, тоді винищувачі F-35 приземлилися на автодорозі за 200 км від кордону Росії. Тепер в аналогічних маневрах Baana-24 вперше взяли участь три німецькі винищувачі Eurofighter з 71 тактичної ескадрильї Люфтваффе.

У 2024 році темпи набору контрактників до російської армії збільшилися як мінімум у шість разів проти показника за 2023 рік.