Зеленський ледь не посварився з головою МЗС Польщі Сікорським під час зустрічі – ЗМІ
Джерело: Wprost з посиланням на Onet
Президент України Володимир Зеленський “здивував” польську делегацію під час переговорів з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським 13 вересня. Спілкування між ними було напруженим і наближалося до конфлікту.
“За свідченнями учасників розмови, атмосфера між Зеленським і Сікорським була вкрай напруженою, можна було навіть говорити про сварку”, – стверджує колумніст польського видання Onet Вітольд Юраш.
За інформацією журналіста, Зеленський від початку розмови створив не надто позитивний настрій. Він, як повідомляється, звинуватив Польщу в недостатній підтримці України у переговорах про вступ до ЄС. Сікорський відповів, що Україна вже десять років намагається приєднатися до Євросоюзу і зазначив, що терміни вступу, які озвучує Офіс Президента України, є нереалістичними.
Президент України Володимир Зеленський звернувся до глави польського МЗС Радослава Сікорського з проханням про надання Україні більше військової техніки, зокрема літаків МіГ-29, а також про знищення російських безпілотників і ракет над Україною.
Сікорський відповів, що Польща не може здійснювати ці дії без дозволу НАТО, а літаки може передати лише в обмін на літаки від союзників.
За повідомленнями польських ЗМІ, ці аргументи не змінили позицію Зеленського. Він також нібито зазначив, що Польща не повинна повертатися до питання ексгумації жертв Волинської трагедії, вважаючи це внутрішньою політикою.
Ці розбіжності спричинили “вкрай напружену” атмосферу на зустрічі. Польська делегація була “щонайменше здивована” манерою поведінки Зеленського.
- Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Польща має право збивати російські повітряні цілі над Україною, якщо вони загрожують українським атомним станціям. Про це він сказав в інтерв’ю BBC.
- Глава міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Європейський Союз, продовжуючи виплачувати допомогу українським переселенцям, знижує мобілізаційний потенціал України.
Парламентська асамблея НАТО схвалила резолюцію, в якій підтримали право України завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Учасники асамблеї закликали надати Києву відповідне озброєння.
Команда обраного 47-м президентом США Дональда Трампа нині обговорює проведення прямих переговорів з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.
Глава чеської розвідки Міхал Куделка пояснив, що російська армія нападу на Центральну та Східну Європу вже протягом найближчих 10–15 років, якщо Україна програє війну або підпише невигідну мирну угоду.
26 листопада президент США Джо Байден заявив, що о 4 годині ранку 27 листопада припиняться бойові дії на лівансько-ізраїльському кордоні.
26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.