Зеленський обговорює з генсеком ООН відновлення Чорноморської зернової ініціативи
Джерело: Володимир Зеленський в Twitter
Президент України Володимир Зеленський розмовляв з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем про відновлення постачання українського продовольства чорноморськими шляхами після того, як Росія вийшла з Чорноморської зернової угоди.
“Це чергова спроба Росії використати голод як зброю та дестабілізувати світовий продовольчий ринок. Терористична держава поставила під загрозу життя 400 мільйонів людей у різних країнах, які залежать від українського продовольчого експорту”, – написав Зеленський.
Він додав, що найбільш критична ситуація в країнах Африки та Азії, таких як Сомалі, Ефіопія, Південний Судан, Ємен.
“Чорноморська зернова ініціатива має бути збережена. Ми домовилися з паном Гутеррішем співпрацювати з відповідальними державами для відновлення продовольчої безпеки та постачання продовольства чорноморськими шляхами”, – додав президент України.
- Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак зазначив, що нічна атака російських окупантів на Одесу та Миколаїв є доказом того, що Росія намагається поставити під загрозу життя мільйонів людей, які залежать від експорту українського продовольства.
- 17 липня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що “глибоко розчарований” тим, що його пропозиції стосовно усунення перешкод для російського експорту харчових продуктів та добрив залишилися “непочутими”, і висловив “жаль” з приводу рішення Москви вийти з “зернової угоди”.
- 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи. Термін “зернової ініціативи” завершується 17 липня.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.
У ніч на 18 травня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Київській області. Один із дронів влучив у приватний будинок, де мешкала родина 4-річного Марка. Унаслідок удару загинула його мама, яка кинулася на сина, щоб захистити.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.