Зеленський обговорив з Наусєдою роль Європи у мирних переговорах
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
13 лютого президент Володимир Зеленський висловив вдячність Литві за непохитну підтримку України та обговорив з главою Гітанасом Наусєдою важливість координації з ключовими союзниками для реалізації безпеки України та всієї Європи.
Провів телефонну розмову з Президентом Литви Гітанасом Наусєдою і подякував йому за непохитну підтримку України та її народу з боку Литви, — повідомив глава держави.
Сторони обговорили координацію зусиль між ключовими союзниками України. За словами Зеленського, він наголосив, що для безпеки України та всієї Європи надзвичайно важливо, щоб Європа була повноправним учасником будь-яких переговорів щодо припинення війни.
Також український президент поділився деталями моїх нещодавніх контактів із президентом Трампом та представниками його адміністрації, а також розповів про заплановані зустрічі.
Припинення вогню без надійних гарантій безпеки не принесе Україні тривалого й справедливого миру. Я наголосив, що Сполучені Штати мають бути ключовим учасником надання гарантій безпеки для України, — додав Зеленський.
Зауважимо, український глава повідомив деталі розмови з Трампом.
Щойно говорив із Дональдом Трампом. Тривала розмова. Про можливості досягти миру. Про нашу готовність працювати разом на рівні команд. Про наші технологічні можливості, зокрема дрони та інші сучасні виробництва. Вдячний Президенту Трампу за інтерес до того, що ми можемо зробити разом.
За словами Зеленського, з Трампом вони зокрема обговорили нещодавню розмову зі Скотом Бессентом, а також підготовку “нової угоди щодо безпеки та економічної й ресурсної взаємодії”. Він додав, що Трамп також поінформував “про деталі своєї розмови з Путіним”. Президент вкотре наголосив, що “Україна більше за всіх хоче миру”.
Визначаємо наші спільні з Америкою кроки, щоб зупинити російську агресію та гарантувати надійний, тривалий мир. Як сказав Президент Трамп, let’s get it done. Домовились про подальші контакти та зустрічі, — резюмував Зеленський.
Згодом з’явився коментар президента США. Він підтвердив, що розмовляв із главою Української держави, зазначивши, що розмова “пройшла дуже добре”.
Він, як і президент Путін, хоче укласти МИР. Ми обговорили безліч тем, пов’язаних з війною, але в основному зустріч, яка відбудеться у п’ятницю в Мюнхені, де віцепрезидент Джей Ді Венс і держсекретар Марко Рубіо очолять делегацію, — повідомив Трамп.
Він висловив сподівання, що результати цієї зустрічі будуть позитивними.
Раніше Трамп заявив, що мав телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. У Кремлі уточнили, що Трамп і Путін розмовляли майже 90 хвилин.
Американський лідер сказав, що під час “тривалої і дуже продуктивної телефонної розмови” з Путіним обговорив “Україну, Близький Схід, енергетику, штучний інтелект, силу долара та багато інших тем”.
Трамп також повідомив, що доручив держсекретареві Марку Рубіо, директору ЦРУ Джону Реткліффу, раднику з національної безпеки Майклу Волцу і спеціальному посланнику Стіву Віткоффа “очолити переговори, які, я впевнений, будуть успішними”.
Він висловив впевненість, що ці зусилля приведуть до успішного завершення війни. 9 лютого Дональд Трамп також заявляв, що провів телефонну розмову з російським лідером Володимиром Путіним.
- Мирний план президента США Дональда Трампа щодо врегулювання війни між Росією та Україною, який передбачає поступки з боку Києва, викликав обурення та недовіру в Європі. Згідно з цим планом, Україна мала б поступитися частиною своїх територій на користь Росії, що зустріло різку критику з боку європейських лідерів.
- Колишній радник з національної безпеки президента США Дональда Трампа Джон Болтон розкритикував заяви республіканця щодо можливих втрат України у межах потенційних переговорів з Росією.
- Європейські політики приголомшені тим, що президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним щодо України. Вони вважають, що тепер саме Європі доведеться платити за безпеку та відбудову після війни.
- Україна звернулась до президента США Дональда Трампа та його адміністрації з проханням дати дозвіл на використання заморожених активів РФ на 300 млрд доларів для купівлі американської зброї.
- Президент США Дональд Трамп повідомив, що продовжить допомагати Україні, адже в іншому випадку президент РФ Володимир Путін “подумав би, що він виграв”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.