Зеленський підбив підсумки швейцарського Саміту миру: його заяви

Джерело: “Інтерфакс-Україна”

Президент Володимир Зеленський за підсумками другого дня Глобального саміту миру у Швейцарії висловився стосовно пунктів Формули миру щодо ядерної, продовольчої та гуманітарної безпеки. На його думку, цей формат “абсолютно робочий”.

“Формат Саміту миру абсолютно робочий, і я дякую вам (учасникам саміту – ред.) за це. Ми бачимо, що ми зробили правильний вибір – вибір двох безпекових пунктів і одного гуманітарного, щоб почати рухатися до відновлення цілковитої безпеки та миру”, — сказав глава держави.

За його словами, дискусія стосовно цих трьох безпекових питань у результаті може мати абсолютно практичні кроки.

“Ми всі у світі зацікавлені в безпеці атомних станцій та інших атомних об’єктів. Я вдячний учасникам Саміту миру за повне розуміння цього і визнання потреби у відновленні повної безпеки ЗАЕС, яку захопили російські війська та перетворили на плацдарм війни”, — наголосив Зеленський.

Український президент підкреслив, що “продовольча безпека – це ключове питання не лише для країн Глобального Півдня, а й для кожної країни у світі, тому що вона визначає ціну життя”.

“Зрив продовольчих ринків – це прямий шлях до хаосу. На жаль, РФ надто часто намагалася спрямувати світ на шлях дестабілізації та хаосу. Тому нам усім потрібно об’єднуватися, щоб гарантувати кожній сім’ї у світі та кожній людині право на їжу та захист від цінового хаосу”, — заявив президент.

Він подякував учасникам саміту і за порушення питань щодо звільнення людей з російського полону, а також повернення незаконно викрадених Росією українських дітей.

“Ми маємо повернути кожну і кожного додому. Наших цивільних бранців РФ, викрадених дітей. І наших воїнів. Кожен день у полоні жахливий, і ми маємо звільнити тисячі людей, у яких забрали роки життя, яких піддають тортурам і яким брешуть у Росії, коли кажуть, що ніхто на них не чекає в Україні. Уявіть – якою це особистою катастрофою для кожної такої людини та дитини. Ми маємо їх усіх звільнити”, — наголосив він.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.