Зеленський підбив підсумки швейцарського Саміту миру: його заяви

Джерело: “Інтерфакс-Україна”

Президент Володимир Зеленський за підсумками другого дня Глобального саміту миру у Швейцарії висловився стосовно пунктів Формули миру щодо ядерної, продовольчої та гуманітарної безпеки. На його думку, цей формат “абсолютно робочий”.

“Формат Саміту миру абсолютно робочий, і я дякую вам (учасникам саміту – ред.) за це. Ми бачимо, що ми зробили правильний вибір – вибір двох безпекових пунктів і одного гуманітарного, щоб почати рухатися до відновлення цілковитої безпеки та миру”, — сказав глава держави.

За його словами, дискусія стосовно цих трьох безпекових питань у результаті може мати абсолютно практичні кроки.

“Ми всі у світі зацікавлені в безпеці атомних станцій та інших атомних об’єктів. Я вдячний учасникам Саміту миру за повне розуміння цього і визнання потреби у відновленні повної безпеки ЗАЕС, яку захопили російські війська та перетворили на плацдарм війни”, — наголосив Зеленський.

Український президент підкреслив, що “продовольча безпека – це ключове питання не лише для країн Глобального Півдня, а й для кожної країни у світі, тому що вона визначає ціну життя”.

“Зрив продовольчих ринків – це прямий шлях до хаосу. На жаль, РФ надто часто намагалася спрямувати світ на шлях дестабілізації та хаосу. Тому нам усім потрібно об’єднуватися, щоб гарантувати кожній сім’ї у світі та кожній людині право на їжу та захист від цінового хаосу”, — заявив президент.

Він подякував учасникам саміту і за порушення питань щодо звільнення людей з російського полону, а також повернення незаконно викрадених Росією українських дітей.

“Ми маємо повернути кожну і кожного додому. Наших цивільних бранців РФ, викрадених дітей. І наших воїнів. Кожен день у полоні жахливий, і ми маємо звільнити тисячі людей, у яких забрали роки життя, яких піддають тортурам і яким брешуть у Росії, коли кажуть, що ніхто на них не чекає в Україні. Уявіть – якою це особистою катастрофою для кожної такої людини та дитини. Ми маємо їх усіх звільнити”, — наголосив він.

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, ймовірно, здійснить одноденну подорож до Росії. Це стане першим візитом глави уряду до Москви з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

25 червня уряд Норвегії підписав угоду про початок накопичення зерна, заявивши, що пандемія COVID-19, війна в Європі та зміна клімату визначили таку необхідність.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 червня. Від початку доби відбулося 123 бойові зіткнення. Авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 10 районів зосередження особового складу та два пункти управління противника.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що російські війська не зупиняються, натомість постійно випробовують модифіковані боєприпаси, використовуючи місто Харків як плацдарм для своїх тренувань.