Зеленський підписав Закон про ратифікацію ресурсної угоди зі США

Джерело: картка законопроєкту

12 травня президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди між Україною та США стосовно спільного використання рідкісноземельних металів.

Верховна Рада ратифікувала документ на засіданні 8 травня. Законопроєкт підтримали 338 народних депутатів.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів парламентарям про основні положення угоди. Так, Інвестиційним фондом відбудови на рівних умовах управлятимуть Україна та США й усі рішення прийматимуться спільно.

Фонд — це інструмент інвестицій в Україну, а не механізм передачі активів. Усі українські природні ресурси залишаються за Україною. Фонд буде наповнюватися Сполученими Штатами та Україною в пропорції 50 на 50. З боку США це будуть грошові внески, або нова військова допомога, — наголосив глава уряду.

Також Шмигаль додав, що у перші десять років прибутки не виводитимуться з України, а реінвестуватимуться в нашу державу. Новостворена інституція гарантуватиме комерційні закупівлі продукції на умовах “бери або плати”. Окрім того, Фонд через американське агентство DFC залучатиме американські та європейські новітні технології, що своєю чергою прискорить відновлення та модернізацію України.

В угоді немає згадок про будь-які боргові зобов’язання України. Доходи Фонду не оподатковуються Сполученими Штатами та Україною. Критичні копалини, які експортуються до США, не обкладаються митами, що в нинішніх умовах дає унікальні можливості для розвитку торгівлі, — додав він, зауваживши, що документ не суперечить іншим міжнародним зобов’язанням України.

Окремо прем’єр відзначив важливість та масштабність підписаної Україною та США угоди та наголосив, що для її реалізації потрібні додаткові технічні заходи, позаяк Фонд засновується на десятки років, і його створення – це тривалий процес, що потребує аналізу та послідовних рішень.

Він запевнив, що укладена угода цілком відповідає Конституції України і не суперечить національному законодавству. Це взаємовигідні домовленості, які створюють позитивну динаміку нашої відбудови та нашого розвитку на десятиліття.

  • Державний секретар США Марко Рубіо прокоментував підписання угоди між Україною та США про надра, назвавши її важливим кроком на шляху до завершення війни.
  • Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп зреагував на підписання угоди про надра між США та Україною, яка, на його думку, “захищатиме” інвестиції та фінансову допомогу Вашингтона для Києва.
  • США та Україна 30 квітня підписали угоду про надра. Але, як зазначають у ЗМІ, реальна вартість цінності мінералів в Україні залишається невідомою.

Сирія вперше за 14 років провела першу міжнародну банківську операцію через систему SWIFT, заявив глава Центрального банку країни Абделькадер Хусріє у коментарі агентству Reuters.

На чорноморському узбережжі Росії зафіксували нові сліди мазуту. За повідомленням оперативного штабу Краснодарського краю РФ, забруднення виявили вранці 19 червня під час моніторингу в районі Анапи. У штабі зазначили, що мова про “дрібні фракції нафтопродуктів”.

Яворівський районний суд Львівської області оштрафував місцеву мешканку, котра відзнаки ЗСУ за активну волонтерську підтримку військових України, на 102 тисячі гривень за виготовлення та розповсюдження порнографічної продукції у закритому Telegram-каналі.

Законопроект, схвалений Європарламентом 19 червня, встановлює перші в історії мінімальні стандарти ЄС щодо розведення, утримання та поводження з котами та собаками.

Український художник Даніель Скрипник створив ілюстрації для фільму “Hurry Up Tomorrow”, продюсером якого є музикант The Weeknd.