Зеленський підписав закон про відкриття е-декларацій

Джерело: картка законопроєкту №9534

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №9534 щодо відновлення та відкриття е-декларацій. Верховна Рада України схвалила його 20 вересня.

У проєкті закону йдеться, що документ 10 жовтня повернуто з підписом президента.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну електронне декларування для чиновників та депутатів скасували. Його намагалися повернути, але 5 вересня цього року парламентарі відмовилися ухвалити основну правку про негайне відкриття реєстрів.

Натомість Зеленський заявив, що наклав вето на законопроєкт про електронне декларування. Глава держави наголосив, що декларації мають бути відкритими.

Законопроєкт є особливо важливим для виконання Україною семи рекомендацій щодо вступу до ЄС. У жовтні Єврокомісія представить звіт з оцінкою виконання Україною цих заходів.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.