Зеленський представив нового очільника УДО Олексія Морозова

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

24 червня президент Володимир Зеленський представив нового очільника Управління державної охорони України – полковника Олексія Морозова. Відтак закликав позбутися “радянщини” у відомстві.

Глава держави зауважив, що головне завдання Морозова, як нового очільника відомства – забезпечити, аби в управлінні працювали “виключно патріотично налаштовані професійні люди, які повʼязують свою долю виключно з Україною”.

Він також додав, що нині управління потребує модернізації структури та роботи, щоб забезпечити відповідність вимогам воєнного часу. За словами президента, у нового керівника управління є “карт-бланш на зміни”. Зокрема він закликав розробити нові підходи до роботи з особовим складом – “без радянщини”. Мовиться про підвищення рівня бойової та мобілізаційної готовності особового складу й нові підходи до рекрутингу кадрів для управління; вдосконалення матеріально-технічної та навчальної баз управління, зокрема має бути створений сучасний спеціалізований Центр підготовки фахівців безпеки на базі Інституту Управління державної охорони України.

І, звичайно, управління має бути очищене від усіх, хто обирає для себе не Україну або дискредитує Управління державної охорони. Ваше завдання – це безпека ключових інституцій нашої держави. Я дякую всім, хто виконує це завдання абсолютно сумлінно, – наголосив Зеленський.

Зауважимо, 9 травня Володимир Зеленський розпорядився звільнити Сергія Рудя з посади голови Управління державної охорони України.

Співробітники Служби безпеки викрили мережу російських агентів, які готували вбивство Президента України Володимира Зеленського та інших представників найвищого військово-політичного керівництва держави. Реалізувати плани мала агентурна мережа, яку завчасно викрила Служба безпеки України за сприяння керівництва Управління державної охорони.

До складу мережі, діяльність якої ФСБ курувала з Москви, входили двоє полковників УДО, які надавали секретну інформацію РФ.

Ворог активно розробляв плани із ліквідації Президента Володимира Зеленського. Одним із завдань агентурної мережі ФСБ був пошук виконавців серед військових, наближених до охорони Зеленського, котрі б могли взяти главу держави в заручники, а згодом його вбити.

Окрім Володимира Зеленського, ворог планував ліквідувати Голову СБУ Василя Малюка, очільника ГУР Кирила Буданова та інших високопосадовців. Наприклад, ліквідацію очільника ГУР Кирила Буданова планували провести перед Великоднем.

План ворога був наступний: спочатку завербований агент повинен був спостерігати за переміщенням особи під охороною та передавати ворогу інформацію. За координатами будинку, де мав перебувати посадовець, планувалося завдати ракетного удару. Потім збиралися атакувати дроном людей, що залишилися на місці ураження. Після цього росіяни планували поцілити ще однією ракетою, у тому числі задля знищення слідів застосування дрона.

Озброєння для агента забезпечив полковник УДО, який особисто привіз до Києва FPV-дрони, заряди до РПГ-7, а також протипіхотні міни МОН-90.

ФСБ РФ вкотре підтвердила статус терористичної організації, адже саме співробітники 9-го управління департаменту оперативної інформації 5-ої служби курували організацію теракту. Це – Максим Мішустін; Дмитро Перлін; Олексій Корнєв.

Зокрема, Перлін у січні 2022 року став куратором “кротів”, які були завербовані ще до повномасштабного вторгнення Росії. До того часу ними “опікувався” його колега Олексій Корнєв. Перед початком повномасштабної війни Корнєв провів низку законспірованих зустрічей із полковником УДО на території сусідніх європейських держав. Також закордоном зазвичай передавались і кошти для агентів.

Підозрюваним обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Фігурантам загрожує довічне позбавлення волі.

 У НЕК Укренерго повідомили, що 24 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби. Зокрема з 8:00 до 20:00 і з 22:00 до 24:00 діятиме одна черга відключень.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями.