Викрито агентурну мережу російського ГРУ, які працювали на РФ у Харкові та на Житомирщині

Джерело: Служба безпеки України

Контррозвідка Служби безпеки успішно припинила функціонування агентурної мережі, що належала головному управлінню Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації, відомої як ГРУ, та діяла в Харківській та Житомирській областях. 

Фото: Служба безпеки України

У ході спецоперації було затримано трьох агентів російської військової розвідки, серед яких був громадянин Росії.

Фото: Служба безпеки України

За інструкціями окупантів, їхні спільники збирали інформацію про розташування та рухи Збройних Сил України в обох регіонах. Крім того, вони  приховано відстежували дані про повітряні атаки ворога на важливі об’єкти критичної та соціальної інфраструктури, а потім надсилали так звані звіти про можливі “прильоти”.

Усю цю інформацію агенти передавали резиденту (керівнику) цієї ворожої групи, який перебував в Бєлгороді. Виявилося, що це був позаштатний представник 74-го розвідувального центру РФ.

Зібрані дані потім передавалися його “керівнику” – військовому співробітнику ГРУ РФ. Ця розвідувальна інформація була необхідна окупантам для підготовки та виконання точних ударів проти українських об’єктів.

Контррозвідники СБУ знайшли місця перебування російських агентів і затримали їх у їхніх власних помешканнях. 

Фото: Служба безпеки України

За слідчими даними, затримані були місцевими жителями, яких російська військова розвідка завербувала ще до початку повномасштабного вторгнення Росії.

Ці особи потрапили до сфери інтересів російських спецслужб під час численних поїздок на територію Росії, де їх і завербували.

Після 24 лютого 2022 року російська розвідка “активізувала” своїх агентів і перейшла до регулярного зв’язку через месенджери.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки оголосили затриманим про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України. 

Зараз вони перебувають під вартою і їм загрожує довічне позбавлення волі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.