Зеленський провів двосторонні зустрічі з Шарлем Мішелем і Маєю Санду: деталі

Джерело: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський провів двосторонні зустрічі з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем і президенткою Республіки Молдова Маєю Санду, які перебувають у нашій країні з візитом.

Глава держави подякував президенту Європейської Ради за візит, який відбувається в День Гідності та Свободи, і відзначив важливість допомоги, яку Україна отримує під час повномасштабного вторгнення РФ.

“Я радий усім результатам нашої великої роботи. Усіх нас – парламенту, уряду – щодо імплементації всіх рекомендацій (Європейської комісії. – Ред.). Ми справді розраховуємо на потужне рішення в грудні”, – сказав Володимир Зеленський.

Президент України наголосив, що наша держава також розраховує на продовження фінансової та військової допомоги.

Зображення: Офіс президента

Під час зустрічі з президенткою Молдови глава держави відзначив важливість подальшого розвитку спільних інфраструктурних проєктів. Також лідери обговорили розширення можливостей українського експорту, зокрема територією Молдови.

Зображення: Офіс президента

“Україна та Молдова мають спільну мету – членство у Європейському Союзі. І спільно рухаються до реалізації цієї мети. Дуже символічно, що зараз, через десять років після нашої Революції Гідності, ми разом. Ми разом додаємо результатів для наших країн і зміцнюємо і наш регіон, і всю Європу”, – зазначив Володимир Зеленський.

Глави держав наголосили на важливості розвитку регіональної співпраці.

Президенти обговорили питання безпеки, а також виклики, які постають перед Україною та Молдовою в зимовий період.

Лідери скоординували кроки щодо двосторонньої співпраці в енергетичній галузі.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.