Зеленський провів розмову з Макроном: обговорили актуальні потреби в обороні

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

3 вересня президент Володимир Зеленський провів “ґрунтовну й конкретну розмову” з главою Франції Емманюелем Макроном.

Сторони детально обговорили ситуацію на полі бою, кожен із напрямків. Глава Української держави передав актуальні потреби в обороні й висловив вдячність за потужну оборонну підтримку та постійну допомогу в розширенні можливостей воїнів.

Франція справді цінує свободу й допомагає захищати її, — заначив Зеленський.

Також під час розмови обговорили конкретику стосовно безпеки в Чорному морі, та “зернового коридору”, який має бути продовжений. Домовилися посилити взаємодію в захисті морських шляхів.

Окрім цього, президент повідомив про важливу домовленість стосовно безпекових гарантій: команди України та Франції працюватимуть над двостороннім документом щодо гарантій.

Також сторони обговорили підготовку Глобального саміту миру та активну лідерську участь Франції в роботі над реалізацією “Формули миру”. Зеленський наголосив, що дуже важливо, щоб якнайбільше країн світу приєдналися, зокрема держави Глобального Півдня.

Франція та її компанії братимуть участь у нашому Форумі оборонних індустрій, який активно готуємо. Про це теж домовлено, — мовив він.

Проживання на окупованій території нерідко змушує людей робити складний вибір на користь отримання російського паспорта….

СБУ повідомила про підозру Лі Вон Чолю (також відомого під псевдонімом Герман Прокопів), громадянину України корейського походження, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською ОДА та брав участь у захопленні будівлі.

Російська армія вранці четверга, 14 листопада, атакувала Слов’янськ на Донеччині. Під обстріл потрапив екіпаж патрульних.

Жертви сексуального насильства в умовах війни отримали понад 300 виплат проміжних репарацій, про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики, голова наглядової ради пілотного проєкту Катерина Левченко.

Народному депутату України Євгенію Шевченку оголосили про підозру у державній зраді, повідомляють українські правоохоронні органи. За даними Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань та Офісу генерального прокурора, зібрано докази, що вказують на можливу діяльність депутата на шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України.