Зеленський провів розмову з Макроном: обговорили актуальні потреби в обороні
Джерело: Володимир Зеленський/Facebook
3 вересня президент Володимир Зеленський провів “ґрунтовну й конкретну розмову” з главою Франції Емманюелем Макроном.
Сторони детально обговорили ситуацію на полі бою, кожен із напрямків. Глава Української держави передав актуальні потреби в обороні й висловив вдячність за потужну оборонну підтримку та постійну допомогу в розширенні можливостей воїнів.
Франція справді цінує свободу й допомагає захищати її, — заначив Зеленський.
Також під час розмови обговорили конкретику стосовно безпеки в Чорному морі, та “зернового коридору”, який має бути продовжений. Домовилися посилити взаємодію в захисті морських шляхів.
Окрім цього, президент повідомив про важливу домовленість стосовно безпекових гарантій: команди України та Франції працюватимуть над двостороннім документом щодо гарантій.
Також сторони обговорили підготовку Глобального саміту миру та активну лідерську участь Франції в роботі над реалізацією “Формули миру”. Зеленський наголосив, що дуже важливо, щоб якнайбільше країн світу приєдналися, зокрема держави Глобального Півдня.
Франція та її компанії братимуть участь у нашому Форумі оборонних індустрій, який активно готуємо. Про це теж домовлено, — мовив він.
- Президент Франції Емманюель Макрон закликав Ізраїль брати більше участі в допомозі Україні. Ще він звертався і до інших демократичних країн світу.
- Макрон заявив, що готовий знову провести переговори з президентом РФ Володимиром Путіним, коли “це буде корисним” та обговорити питання безпеки на території Європи.
- Емманюель Макрон заявив, що російський лідер Володимир Путін зробив “велику помилку”, вирішивши “зробити зброю” з харчових продуктів, вийшовши з критично важливої Чорноморської зернової угоди.
Джерело: Reuters Росія випустила понад 200 ракет і безпілотників по українській енергетиці після тривалої паузи….
Американські офіційні особи попередили, що Росія може посилити диверсійні кампанії проти оборонних компаній, зокрема американських, з метою підриву підтримки України в країнах НАТО.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.