Зеленський провів розмову з Макроном: обговорили актуальні потреби в обороні

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

3 вересня президент Володимир Зеленський провів “ґрунтовну й конкретну розмову” з главою Франції Емманюелем Макроном.

Сторони детально обговорили ситуацію на полі бою, кожен із напрямків. Глава Української держави передав актуальні потреби в обороні й висловив вдячність за потужну оборонну підтримку та постійну допомогу в розширенні можливостей воїнів.

Франція справді цінує свободу й допомагає захищати її, — заначив Зеленський.

Також під час розмови обговорили конкретику стосовно безпеки в Чорному морі, та “зернового коридору”, який має бути продовжений. Домовилися посилити взаємодію в захисті морських шляхів.

Окрім цього, президент повідомив про важливу домовленість стосовно безпекових гарантій: команди України та Франції працюватимуть над двостороннім документом щодо гарантій.

Також сторони обговорили підготовку Глобального саміту миру та активну лідерську участь Франції в роботі над реалізацією “Формули миру”. Зеленський наголосив, що дуже важливо, щоб якнайбільше країн світу приєдналися, зокрема держави Глобального Півдня.

Франція та її компанії братимуть участь у нашому Форумі оборонних індустрій, який активно готуємо. Про це теж домовлено, — мовив він.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.